Mladi karatisti Globusa osvojili 13 medalja

Protekle nedjelje u Nedelišću je održan Kup Sjeverozapadne Hrvatske u karateu. Na natjecanju je nastupilo 145 natjecatelja iz 14 klubova. Odličan rezultat ostvarili su karatisti Globusa iz Čakovca osvojivši 4 zlatne, 4 srebrne i 5 brončanih medalja.

Uspjeh je time veći što su na natjecanju nastupili samo mlađi natjecatelji koji su se tek počeli natjecati ove godine, što pokazuje da se isplatila kompletna škola karatea koju su prošli u Globusu. Na natjecanju je nastupilo 8 mladih natjecatelja Globusa.

Osvajači medalja:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Filip Balent – ml.učenici kate, Kristian Topličanec – učenici kate, Luka Gunc – ml.kadeti kate, Kata Team Globus 1 (Matko Legen, Josip Slukić, Kristian Topličanec) – učenici kate ekipno

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Kristian Topličanec – ml.učenici borbe -29kg, Josip Slukić – ml.učenici borbe -32kg, Teo Kečkeš – učenici kate, Kata Team Globus 2 (Filip Balent, Lovro Balent, Teo Kečkeš) – učenici kate ekipno

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Teo Kečkeš – ml.učenici borbe -32kg, Lovro Balent – učenici borbe +32kg i učenici kate, Matko Legen – ml.učenici kate, Ema Gunc – učenice kate

Na ovom natjecanju se posebno istaknuo Kristian Topličanec koji je osvojio 3 medalje u borbama i katama (prvo mjesto u katama pojedinačno i ekipno, drugo mjesto u borbama). Mlade karatiste na natjecanju su vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger.