Nogomet: Komentar nedjeljnog kola

1. MNL: Derbi Naprijedu

U Cirkovljanu su u derbiju kola igrali Naprijed i Sloboda. Gol Naprijeda u prvoj minuti odlučio je i konačnog pobjednika. Podturen je kod kuće vodio Rudara 3:1, no susret završava 3:3. Pušćine i Mladost Palinovec završili su 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Pušćine je imalo prednost 2:1 do zadnjih minuta kada je domaćem vrataru ispala lopta na noge napadaču koji je donio Palinovčanima bod. BSK je golom u drugom dijelu pobijedio Sokol 1:0.

1. MNL 5. kolo: Centrometal – Mladost (I) 1:0 (subota), Sloga (Č) – Polet (P) 3:3 (subota), Omladinac (NSR) – Spartak 1:2 (subota), Čukovec 77 – Dinamo (P) 0:1 (nedjelja u 10:30 sati), Podturen – Rudar 3:3, Pušćine – Mladost (Pal.) 2:2, Naprijed – Sloboda (S) 1:0, BSK – Sokol 1:0.

BSK je golom u drugom dijelu pobijedio Sokol 1:0

2. MNL zapad: Vodećem trojcu po bod

Mali Mihaljevec je s 3:1 dobio Dravu nakon što je poluvrijeme završilo 1:1. Jedinstvo je u Gornjem Mihaljevcu u derbiju vodilo 2:0 protiv Šenkovca na poluvremenu, no na kraju je rezultat bio 2:2.

Plavi su s 4:3 bili bolji od Venere. Prvi dio završio je 3:2. Bratstvo je u Jurovcu zabilo jedan gol u prvom dijelu i četiri u nastavku za pobjedu nad Trnovcem 5:0.
Mladost iz Selnice je i dalje bez boda. Kod kuće ih je pobijedio Međimurec 5:1 koji je na poluvremenu vodio 2:0. Jedinstvo je u Novom Selu na Dravi gubilo od Strahoninca 0:2 na poluvremenu da bi susret završio 2:2. Sloboda je kod kuće pobijedila Muru 3:1. Poluvrijeme je bilo 2:0.

2. MNL zapad 5. kolo: Hajduk (Š) – Napredak 4:3 (subota), Mali Mihaljevec – Drava (K) 3:1, Jedinstvo (GM) – Šenkovec 2:2, Plavi (Pek.) – Venera 4:3, Bratstvo (J) – Trnovec 5:0, Mladost (S) – Međimurec 1:5, Jedinstvo (NSD) – Strahoninec 2:2, Sloboda (M) – Mura 3:1.

2. MNL istok: Dinamo pet od pet

Dinamo Domašinec ima petu pobjedu za redom. Ovog je puta stradao Draškovec 4:1. Prvi dio je bio 2:1. Mladost Sveta Marija i Dubravčan odigrali su 3:3, prvi dio je bio 2:2. Vidovčan je s visokih 1:5 poražen kod kuće od Borca. Prvi dio gosti su vodili 2:1. Kraljevčan je bio s 3:0 bolji od ČSK-a. Dubrava i Trnava završili su 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Ekipa iz Sivice povela je 2:1 i dobila gol u 89. minuti za 2:2. Galeb je s 2:1 bio bolji od Drave. Poluvrijeme je bilo 1:1.

2. MNL istok 5. kolo: Hodošan – Budućnost (P) 6:2 (subota), Graničar (N) – Croatia 1:0 (nedjelja u 10:30 sati) 1:0, Mladost (SM) – Dubravčan 3:3, Vidovčan – Borac 1:5, Kraljevčan 38 – ČSK 3:0, Dubrava – Trnava 2:2, Dinamo (D) – Draškovec 4:1, Galeb – Drava (DM) 2:1.

3. MNL zapad: Zasadbreg minimalnom pobjedom i dalje na vrhu

Zasadbreg je golom u 15. minuti u derbiju kola pobijedio Omladinac 1:0. Sloga je u Štrigovi s 3:1 ispratila Bratstvo iz Preseke. Pobjeda je pobijedila Hajduk 4:0, a već su ih u prvom dijelu tri puta matirali. Zebanec je bio bolji od Dinam iz Žiškovca 7:4, poluvrijeme je bilo 5:1.

3. MNL zapad 4. kolo: Parag – Plavi 1975 2:6 (subota u Preseki), Sloga (Š) – Bratstvo (P) 3:1, Zasadbreg 77 – Omladinac (M) 1:0, Pobjeda – Hajduk (B) 4:0, Zebanec – Dinamo (Ž) 7:4. Donji Koncovčak je slobodan.

3. MNL istok: Prvi bodovi Borca, Torpeda i Radničkog

Mladost je u Dekanovcu s 10:1 deklasirala Romsku vatru. Poluvrijeme je već bilo 5:0 U derbiju kola Otok i Jadran završili su 2:2. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, no gosti su došli do boda. Tri ekipe došle su do prvih bodova.

Torpedo je s visokih 4:0 torpedirao Eko s dva torpeda u svakom poluvremenu. Radnički je s minimalnih 2:1 dobio Budućnost iz Miklavca, kao i Borac u Donjem Hrašćanu koji je 3:2 pobijedio Omladinac iz Držimurca Strelca.

3. MNL istok 4. kolo: Bratstvo (SV) – Trnje 5:2 (subota), Mladost (D) – Romska vatra 10:1, Torpedo – Eko 4:0, Radnički – Budućnost (M) 2:1, Borac (DH) – Omladinac (DS) 3:2, Otok – Jadran 2:2.