Sudac Križarić poklonio Rijeci nepostojeći jedanaesterac

Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka ponudio je tvrd i ne previše kvalitetan nogomet, ali nažalost – odlučio ga je sudac. U 78. minuti Cesarec je odlično proigrao Mujanovića, a Jozinović ruši domaćeg napadača te sudac pokazuje na bijelu točku.

Prekršaj je bio izvan kaznenog prostora, ali Igor Križarić je ipak dosudio najstrožu kaznu. Damir Kreilach je realizirao jedanaesterac i doveo Rijeku u vodstvo u 80. minuti te poslao domaće navijače u trans.

Hajduk je jurnuo po izjednačenje, ali bez uspjeha. Rijeka je ostala s igračem manje u 90. nakon drugog žutog kartona Mujanovića, a Tomaš postigao pogodak za Hajduk, kojeg je opravdano zbog zaleđa sudac poništio.

Završilo je 1:0 za Rijeku, prvo ovosezonsko slavlje Scorijine momčadi na Kantridi, a Hajduku ostaje gorak okus u ustima i žal zbog poraza, koji je uslijedio nakon pogrešne sudačke odluke pred kraj susreta.