STRELIČARSTVO

ŠTEFANU GRANATIRU državni rekord i zlato

Streličarski klub Rijeka bio je domaćin vanjskog Prvenstva Hrvatske najmlađim streličarima u kategorijama do 12 i do 14 godina. Na ovom prvenstvu nastupilo je oko 60 natjecatelja iz 15 klubova Hrvatske. Iz Streličarskog kluba Katarina Zrinski Čakovec nastupilo je četvoro natjecatelja i osvojili su tri medalje.

Najupješniji sudionik prvenstva bio je Štefan Granatir koji je u kategoriji dječaka do 14 godina sa složenim lukom osvojio zlatnu medalju i postavio novi državni rekord sa 674 kruga, što je bio i najbolji rezultat turnira.

Marta Galina također je osvojila zlatnu medalju u kategoriji djevojčica do 14 godina s instiktivnim lukom. U kategoriji dječaka do 14 godina s instiktivnim lukom Ivor Nikolić osvojio je srebrnu medalju. U konkurenciji dječaka do 12 godina sa olimpijskim lukom malo slabije nego inače pucao je Leon Kolarić i na kraju zauzeo četvrto mjesto.