Komentar nedjeljnog kola: Kosec zabio za slavlje Kotoripčana

3. HNL Sjever: Kosec za pun plijen Kotoripčana

U današnjem popodnevnom susretu Graničar je u Kotoribi pobijedio Slatinu 1:0. Gol je pao u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Kosec.

3. HNL Sjever 1. kolo: Graničar Kotoriba – Slatina 1:0, Nedelišće – Virovitica 2:1 (subota), Polet Sveti Martin na Muri – Podravac Virje 2:2 (subota), Mladost Ždralovi – Međimurje 0:0 (subota), Koprivnica – Mladost Prelog 3:2 (subota), Čakovec – Bjelovar 12.09.

1. MNL: Četiri kluba s maksimalnim učinkom

Spartak je u Maloj Subotici s 1:0 pobijedio Čukovec zabivši gol u 78. minuti. Sokol je poražen od Centrometala 0:1 primivši gol u prvom poluvremenu. Domaćin je dio prvog poluvremena i cijelo drugo igrao s igračem manje koji je dobio dva žuta kartona. U Palovcu Dinamo i Pušćine nisu tresli mrežu. U susretu dviju Mladosti u Ivanovcu domaćin je poražen od one iz Palinovca 2:3. Poluvrijeme je bilo 2:2.

1. MNL 2. kolo: Rudar – Sloga (Č)  2:2 (subota), Omladinac (NSR) – BSK 0:4 (subota), Polet (P) – Naprijed 1:6 (subota), Sloboda (S) – Podturen 7:0 (subota), Spartak – Čukovec 77 1:0, Sokol – Centrometal 0:1, Dinamo (P) – Pušćine 0:0, Mladost (I) – Mladost (Pal.) 2:3.

2. MNL zapad: Mura najuvjerljivija

Drava je s jednim golom u drugom poluvremenu pobijedila Hajduk 1:0. U Mihovljanu su Sloboda i Jedinstvo Novo Selo na Dravi odigrali 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Sloboda je povela 2:1, no gost jednim golom dolazi i do jednog boda.

Mura je s 4:0 pobijedila Mladost iz Selnice. Gol u prvom poluvremenu i tri u nastavku osigurali su sigurnu pobjedu. Strahoninec je poražen kod kuće 0:1 od Plavih koji su u 60. minuti iskoristili ubačaj iz kornera i glavom zatresli mrežu za tri boda.

Trnovec je poražen od Malog Mihaljevca 1:2 sa svim golovima u prvom poluvremenu. Gost je poveo, Trnovec izjednačio, a Mihaljevčani drugim golom osvajaju sva tri boda. Venera je poražena kod kuće od Šenkovca 0:2 primivši po jedan gol u svakom poluvremenu.

2. MNL zapad 2. kolo: Napredak – Bratstvo (J) 3:3 (subota), Drava (K) – Hajduk (Š) 1:0, Sloboda (M) – Jedinstvo (NSD) 2:2, Mura – Mladost (S) 4:0, Strahoninec – Plavi (Pek.) 0:1, Međimurec – Jedinstvo (GM) u srijedu 22.08. u 17:30 sati, Trnovec – Mali Mihaljevec 1:2, Venera – Šenkovec 0:2.

2. MNL istok: Petica Drave

Croatia je u Orehovici izgubila od Hodošana 1:4. Gosti su na poluvrijeme otišli s prednošću 2:0. Galeb je također poražen kod kuće. Dinamo iz Domašinca ih je pobijedio 4:1, nakon što je poluvrijeme završilo 2:1.

Drava je u Donjem Mihaljevcu s 5:1 savladala Dubravu. Već je poluvrijeme bilo 4:0. U Podbrestu je Budućnost bila bolja od Kraljevčana 3:1. Prvi dio završio je 1:0. Draškovec je primio gol u drugom poluvremenu i poražen je od Vidovčana 0:1.

Trnava i Mladost Sveta Marija razišli su se s miroljubivih 2:2. ČSK je poražen od Graničara 0:3. Novakovčani su zabili gol u prvom dijelu i dva u drugom. Borac je s 3:0 dobio Dubravčana zabivši dva gola u prvom poluvremenu i dva u nastavku.

2. MNL istok 2. kolo: Croatia – Hodošan 1:4, Galeb – Dinamo (D) 1:4, Drava (DM) – Dubrava 5:1, Budućnost (P) – Kraljevčan 38 3:1, Draškovec – Vidovčan 0:1, Trnava – Mladost (SM) 2:2, ČSK – Graničar (N) 0:3, Borac – Dubravčan 3:0.

3. MNL zapad: Zasadbreg i Sloga slavili u gostima

Pobjeda je s visokih 7:1 pobijedila Parag. Poluvrijeme je bilo 6:0 pa je domaćin u nastavku malo opustio gas. Zabanec je poveo protiv Zasadbrega 1:0 u prvom poluvremenu, no na kraju su gosti slavili 1:2.

Dinamo je u Žiškovcu primio gol u drugom poluvremenu koji je Slogu doveo do sva tri boda. U Mačkovcu je Omladinac s 3:1 bio bolji od Plavih. Bratstvo Preseka i Dinji Koncovčak odigrali su 2:2. Poluvrijeme je bilo 0:1. Bratstvo je preokrenulo na 2:1, a gost je drugim golom došao do boda. Domaćin nam se požalio na fair play gostiju jer im nisu vratili loptu nakon prekida, a u nastavku igre je pao izjednačujući gol.

3. MNL zapad 1. kolo: Pobjeda – Parag 7:1, Zebanec – Zasadbreg 77 1:2, Dinamo (Ž) – Sloga (Š) 1:2, Omladinac (M) – Plavi 1975 3:1, Bratstvo (P) – Donji Koncovčak 2:2. Hajduk (B) je slobodan.

3. MNL istok: Jadran u derbiju bolji od Torpeda

Borac je u Donjem Hrašćanu poražen od Mladosti iz Dekanovca 1:2. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Otok je s 2:1 pobijedio kod kuće ekipu Radničkog. I ovdje su sva tri gola pala u drugom poluvremenu.

Jadran je bio bolji od Torpeda 4:3. Poluvrijeme je završilo 1:1. Omladinac je jednim golom u drugom poluvremenu dobio Bratstvo 1:0. U Miklavcu je Budućnost zabila šest golova u prvom poluvremenu i osam u drugom za pobjedu nad Romskom vatrom 14:0.

3. MNL istok 1. kolo: Eko – Trnje 10:0 (nedjelja u 10,30 sati), Borac (DH) – Mladost (D) 1:2, Otok – Radnički 2:1, Jadran – Torpedo 4:3, Omladinac (DS) – Bratstvo (SV) 1:0, Budućnost (M) – Romska vatra 14:0.