Štrok glavom udario suca i raskrvario ga

Kako je došlo jučer do prekida u Svetoj Mariji u susretu Mladosti i Draškovca u 75. minuti kod rezultata 1:0 za domaće, a domaći je igrač izazvao prekid postavlja se pitanje što je bilo domaćem igraču Tomislavu Štroku.

Do te minuta igrana je mirna utakmica sa samo jednim žutim kartonom. U 75. minuti pomoćni sudac Dario Kos označio je jedan prekršaj na Draškovec na što je agresivno reagirao igrač domaće momčadi Štrok udarivši ga glavom u nos i raskrvavivši ga. Glavni sudac prekinuo je susret.

Prema disciplinskom pravilniku i propozicijama natjecanja Štrok će vrlo vjerojatno bitni kažnjen s dvije godine zabrane igranja, a njegov klub bi mogao biti kažnjen s oduzimanjem tri boda. Draškovec već može ubilježiti pobjedu 3:0. Još je vjerojatno pitanje hoće li sudac Kos tužiti Štroka za napad. A tek prvo kolo, mirna utakmica bez tenzija…