Porcijunkulovo 2012: Polet velikim preokretom do finala s Međimurjem

Odigran je prvi dan nogometnog turnira Porcijunkulovo 2012. U prvom susretu Međimurje je na stadionu Mladosti pobijedilo Mladost iz Preloga 2:0 golovima Roberta Skolibera u 34. i 48. minuti.

U drugom susretu Polet iz Svetog Martina na Muri nadoknadio je zaostatak od dva gola i pobijedio Nedelišće 3:2. Nedelišće je povelo golom Davora Piškora u 30. minuti. Prvi udarac je zaustavio Poletov vratar Đurkin, no u drugom pokušaju Piškor smješta loptu u gol.

Tri minute nakon toga drugi gol za Nedelišće postiže Denis Golubić koji glavom šalje loptu u gol. Poluvrijeme završava 2:0.

U drugom poluvremenu potpuni preokret. Nakon što je svaka ekipa početkom nastavka zaprijetila zaiskrilo je u 55. minuti nakon čega je obrambeni igrač Nedelišća Ivan Jarić dobio žuti karton nakon nesportskog poteza prema suparničkom igraču. U 66. minuti Mihajel Karlovčec iskosa s lijeve strane iz mrtvog kuta vara vratara Nedelišća Nikolu Košira i smanjuje na 2:1.

Efektan pogodak za 2:2 postiže Igor Šoštarić u 72. minuti i vraća utakmicu na početak.

U 77. minuti crveni karton za Nedelišće dobiva Nino Pintarić nakon nasrtaja na suparničkog igrača. U posljednjoj minuti utakmice Igor Šoštarić se sjurio s desne strane prema vrataru Nedelišća Koširu kojeg je prebacio na veliko veselje navijača Poleta i pobjedu 3:2.

Sutra u subotu u susretu za treće mjesto u 16:15 sati igrat će Nedelišće i Mladost Prelog, a u finalu turnira Porcijunkulovo 2012. od 18:15 sati Polet Sveti Martin na Muri i Nedelišće.

NK Mladost Prelog: Filip Farkaš, Ivan Habuš, David Vugrinec, Sandi Magdalenić, Benjamin Mišić, Jakov Halić, Elvis Sabol, Davor Balent, Andre Silva, Tino Hladnik i Martin Vlah. Pričuve Mislav Sraka, Denis Vuk i Francoi Koakoa. Trener Ivan Habuš.

NK Međimurje: Luka Tizaj, Dino Koren, Ivan Kopasić, Nikola Barat, Roberto Skoliber, David Antonović, Marcel Novko, Igor Mihalic, Daniel Vuković, Darko Vabec i Filip Petak. Pričuve Dean Šafarić, Danijel Mesarić, Danijel Kuzmić, Vjekoslav Pintarić, Goran Pongrac, David Turk i Benjamin Ignić. Trener Damir Biškup.

NK Polet Sveti Martin na Muri: Ivan Đurkin, Karlo Goričanec, Mihajel Karlovčec, Marko Sobočan, Boris Hren, Matija Horvat, Antonio Šardi, Ivan Škvorc, Andrej Goričanec, Zoran Šardi i Nikola Vinković.  Pričuve Martin Perčić, Tomislav Kralj, Igor Šoštarić, Nikola Novak, Luka Rihtarec, Mateo Brezovački i Matija Vinko. Trener Krešimir Šenji.

NK Nedelišće: Nikola Posavec, Nino Pintarić, Željko Đukes, Mario Sečan, Franjo Pintarić, Saša Mihalic, Nino Vizinger, Neven Bujanić, Denis Golubić, Ivan Jarić i Davor Piškor. Pričuve Nikola Košir, Branko Perko, Manuel Marčec, Filip Topolnjak i Martin Hrušoci. Trener Nenad Marčec.