SPORT I ZABAVA

VODENI HIT “Preloško more” epicentar je ljetne zabave za sve uzraste

Ned
10
10. kolovoza
14:00 - 18:00
HE Dubrava
D20, 40326, Sveta Marija
Sveta Marija
događaj je prošao

Ne propustite Dane otvorenih vrata Sportova na vodi u Prelogu! Uživajte u besplatnim aktivnostima na vodi uz sigurnu podršku skipera

Dani otvorenih vrata Sportova na vodi vraćaju se u Prelog i donose novu dozu ljetne zabave!

U nedjelju, 10. kolovoza, od 14 do 18 sati, svi ljubitelji prirode i rekreacije imaju priliku iskusiti pravo malo vodeno čudo, na „Preloškom moru“, odnosno jezeru Hidroelektrane Dubrava.

Pod budnim okom iskusnih i educiranih skipera, posjetitelji će moći besplatno isprobati razne sportove na vodi: kajak, kanu, rafting čamac i naravno – popularni SUP. Ako ste ikada htjeli testirati svoje veslačke vještine, sada je idealna prilika – i to u sigurnom okruženju, u srcu prirode.

Ovaj događaj samo je dio šireg projekta „Sportovi na vodi Grada Preloga“, koji organizira Turistička zajednica Grada Preloga u partnerstvu s Udrugom sportske rekreacije Croatian Outdoors.

Projekt je sufinanciran sredstvima Hrvatske turističke zajednice i Fonda za turistički nedovoljno razvijena područja i kontinent, a rezultati su impresivni – više od 700 sudionika, brojni edukativni programi, Dragon boat kupovi, te velika medijska vidljivost.

Od iznimne je važnosti istaknuti nastup žena koje su preboljele karcinom dojke – dokazujući da veslanje može imati i snažnu rehabilitacijsku ulogu.

Ove godine uvedena je i nova aktivnost – „Zmajarenje na vodi“, kojom je u lipnju službeno otvorena sezona. Poseban fokus stavljen je i na održivost jer je Međimurje ponosni nositelj oznake „Green Destination“, a Prelog se nameće kao primjer dobre prakse kada je riječ o spajanju sporta, turizma i ekologije.

Ukoliko vam 10. kolovoza ne odgovara, nema problema – svoj termin možete dogovoriti i izvan službenih datuma u dogovoru s ekipom iz Croatian Outdoorsa na broj +385 99 657 9850. Oni će vam rado izaći u susret.

Sve aktivnosti su besplatne – osim Dragon boat kupa – i odvijaju se isključivo uz povoljne vremenske uvjete. U slučaju kiše, aktivnosti će se pravovremeno odgoditi.

Prelog je živopisni dokaz kako se na najbolji mogući način mogu spojiti sport, priroda i turizam – a „Sportovi na vodi“, postali su ponosni nositelj identiteta i budućnosti ove živopisne destinacije.

Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije