NADARENI MLADI NOGOMETAŠI

VITO ŠKVORC I DAVID PINTARIĆ Želimo postati profesionalni nogometaši

Vito Škvorc i David Pintarić prijatelji su iz Škole nogometa Centar koji dijele ljubav prema nogometu i sanjaju o profesionalnoj karijeri. Upoznajte njihove nogometne početke!

U školi nogometa Centar iz dana u dan treniraju brojni mladi talenti, ali među njima se posebno ističu dva prijatelja – Vito Škvorc i David Pintarić, koji svojom upornošću, ljubavlju prema nogometu i predanošću pokazuju da san o profesionalnoj karijeri može početi već od malih nogu.

Nogometna priča započinje prijateljstvom

Vito Škvorc i David Pintarić ne dijele samo teren, već i snažno prijateljstvo koje ih dodatno motivira. Obojica treniraju u Školi nogometa Centar, a jutros su među prvima zaigrali utakmicu već u 8 sati. Usprkos ranoj satnici, želje i volje nije nedostajalo.

Vito dolazi iz Prekope i nogomet trenira tek mjesec dana. Ipak, njegova strast i energija na terenu pokazuju da se radi o dječaku s velikim potencijalom. Igra na poziciji napadača, a trenira ga trener Dejan Car.

– Volim igrati nogomet jer i moj stariji brat Niko Škvorc igra, pa sam tako i ja zavolio nogomet uz njega, iskreno priznaje Vito, kojem je brat velika inspiracija i uzor. Njegov napadački duh i entuzijazam već sada daju naslutiti da pred njim stoji zanimljiv sportski put.

Davidovi prvi golovi i veliki snovi

David Pintarić dolazi iz Pušćina i već više od godinu dana uporno trenira. Njegova pozicija je desni obrambeni, a poznat je po borbenosti i sportskom duhu. Posebno se sjeća svoje prve utakmice protiv Svetog Martina na Muri.

– Tad sam zabio svoj prvi gol i to mi je jedan od najdražih trenutaka u nogometu, kaže David. Osim toga, u sjećanju mu je ostala i utakmica igrana u dvorani protiv Škole nogometa Petica, koju su dečki iz Centra uvjerljivo dobili s 9:1.

David ne skriva svoju ljubav prema sportu, ali ni svoje ambicije.

– Igram nogomet jer me to čini zadovoljnim. Znam da moram još puno trenirati jer mi je cilj postati profesionalni nogometaš – toliko to volim, odlučno poručuje.

Motivacija, podrška i timski duh

Ono što Vitu i Davida izdvaja nije samo talent, već i stav. Oba dječaka svjesna su da bez napornog rada i upornosti nema napretka. Podrška obitelji, trenera i suigrača daje im dodatni poticaj da iz dana u dan budu bolji.

Njihova priča dokaz je koliko su važni sportski kolektivi poput Škole nogometa Centar, koji ne samo da razvijaju sportske vještine, već potiču i prijateljstva, timski duh i zdrave životne navike kod djece.

A mi, čitatelji, možemo samo navijati da jednog dana upravo imena Vite Škvorca i Davida Pintarića gledamo u prijenosima velikih nogometnih utakmica.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije