
Tijana Korent osvojila je zlato na Državnom prvenstvu u Osijeku, dok su mlađe juniorke GK Nedelišće ostvarile sjajne plasmane. Saznajte kako su naši predstavnici potvrdili kvalitetu i upornost na najvišoj razini hrvatske gimnastike.
Dvorana “GRADSKI VRT” u Osijeku proteklog je vikenda bila domaćin Državnog prvenstva u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici te završnici Kupa Hrvatske u svim programima sportske gimnastike sa više od 500 sudionika.
U petak, 6. lipnja 2025. godine, održano je Državno prvenstvo u vrhunskom “A” programu ženske sportske gimnastike za seniorke, na kojem je nastupila naša gimnastičarka Tijana Korent i uvjerljivo osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju.
Nakon izuzetno uspješnog prvog dijela sezone, 12. mjesta na Europskom prvenstvu te dvije osvojene medalje na Svjetskim kupovima u Varni i Kopru, Tijana je ponovno dokazala da je naša najbolja gimnastičarka na ovoj spravi i još jednom potvrdila svoju vrhunsku gimnastičku kvalitetu.
Nakon natjecanja u apsolutnom programu, u nedjelju, 8. lipnja 2025. godine, održano je natjecanje u “OBAVEZNOM” programu za mlađe juniorke i juniorke. U kategoriji mlađih juniorki nastupile su članice našeg kluba Eva Vinković i Karla Korunić, dok je u kategoriji juniorki nastupila Marta Kutnjak. Time smo po prvi puta imali tri predstavnice GK “Nedelišće” koje su se plasirale na državno prvenstvo kroz kvalifikacijske nastupe na kolima Kupa regije Sjever.

Sam plasman na Državno prvenstvo predstavlja veliki uspjeh za naše djevojčice koje su, među izuzetno velikim brojem natjecateljica, ostvarile vrlo dobre nastupe. Eva Vinković osvojila je 19. mjesto, Karla Korunić 39. mjesto, dok je Marta Kutnjak zauzela 35. mjesto.
Upućujemo velike čestitke svim gimnastičarkama i njihovim trenericama te im želimo još puno uspjeha na predstojećim natjecanjima.
