SUSRET KLUBOVA IMENJAKA

FOTO Stigli gosti iz Zagreba: Velimir Zajec i Silvio Marić posjetili Dinamo iz Domašinca

Delegacija GNK Dinama iz Zagreba posjetila je Dinamo iz Domašinca, gdje su razgovarali o suradnji, infrastrukturi i budućim planovima

Delegacija zagrebačkog GNK Dinama predvođena predsjednikom Velimirom Zajecom i ambasadorom Silviom Marićem u utorak, 25. ožujka boravila je u posjetu svom imenjaku, Dinamu iz Domašinca. Susret je inicirao dugogodišnji povjerenik Dinama za Međimursku županiju i član skupštine kluba Zlatko Premuš, dok su ih u ime domaćina dočekali predsjednik Josip Đurkin u društvu nezaobilaznog Zvonimira Ovčara te brojnih klupskih članova i volontera.

Najprije su obišli stadion i sportsku dvoranu Dinama, prilikom čega je predsjednik Zajec pohvalio infrastrukturu te poželio puno sreće u radu, a bila je ovo prilika i za zajedničku fotografiju s mlađim uzrastima kluba, kao i seniorskom ekipom. Zajec je istaknuo zadovoljstvo što i u Zagrebu uskoro kreću ozbiljna ulaganja u infrastrukturu što je trenutno jedan od najvećih problema kluba.

– Vi ste stvorili odlične uvjete za rad i nadam se da će u vašoj sredini izrastati kvalitetni igrači koji bi jednog dana mogli obući i dres našeg Dinama, poručio je Zajec između ostalog.

Domaćini su izrazili zadovoljstvo suradnjom sa zagrebačkim Dinamom jer već niz godina u Domašincu organiziraju Dinamov kamp pod stručnim vodstvom trenera zagrebačkog imenjaka. Podsjetili su i da je prva momčad Dinama prije 30 godina gostovala na otvorenju stadiona u Domašincu, a želja im je da se takav susret organizira i ponovo. Riječi pohvale upućene su seniorima kluba koji se natječu u 3. NL Sjever pod vodstvom Dalibora Gorupića, a istaknuta je i činjenica da ekipu gotovo u potpunosti čine domaći igrači. Također je pohvaljena i Škola nogometa Dinamo-Zelenko koju uspješno vodi Dragutin Naranđa.

U službenom dijelu susreta, u ime brojnog članstva Dinama u Međimurju obratio se Dario Hrašćanec.

– Prošle godine Dinamo je imao čak 1.623 člana iz Međimurja, čime smo bili prvi po broju članova iza Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Ove godine smo već do danas izjednačili tu brojku pa će ona do kraja godine zasigurno biti i veća. Posebne pohvale za to upućujem Zlatku Premušu i našem novom povjereniku za Međimurje, Marku Horvatu, koji su organizirali niz akcija učlanjenja diljem županije, kao i svima koji su im u tome pomogli.

Naglasio je da je početak godine u Međimurju bio obilježen nizom događanja vezanih uz Dinamo, a najavio je i neke novosti.

– Uskoro nam je u planu osnivanje Udruge navijača Dinama za Međimursku županiju čime ćemo se još više povezati i organizirati u kontekstu zajedničkih odlazaka na utakmice i organizacije raznih događaja, a cilj je kroz udrugu dovesti komunikaciju s klubom na još bolju razinu. Još jedna želja je organizacija Plave noći za što smo u klubu već dobili podršku, rekao je Hrašćanec, a Silvio Marić se nadovezao te najavio gostovanje veterana Dinama u lipnju u Čehovcu.

Gosti iz Zagreba nisu došli praznih ruku te su domaćinima uručili prigodne poklone, a iste su primili i Dinamovi povjerenici za Međimurje, Zlatko Premuš i Marko Horvat, kao i oni koji su aktivno bili uključeni u organizaciju akcija učlanjenja – Dario Hrašćanec, Zlatko Pavlic, Franjo Knez, Saša Turk, Nikola Lukman, Alojz Fleten te neizostavna legenda zagrebačkih Plavih iz Međimurja, Drago Vabec.

Sastanku su prisustvovali i Mato Kljajić, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije, te Anđelko Crnčec, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Čakovca, a druženje je zaključeno svečanom večerom.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije