FOTO Uz sjajnu podršku s tribina, Mađarska tijesno izgubila od Španjolske

Utakmica drugog kola skupine D između Španjolske i Mađarske privuklaje mnoštvo mađarskih navijača u Varaždin, ali ‘susjedi’ ponovo nisu imali sreće.

Bila je to odlična utakmica, vrlo izjednačena od samog početka, ali Španjolska je svih 60 minuta ipak držala malu prednost.

Već u 5. minuti Ribera je ostao bez Aguinagaldea, a potom pretkraj poluvremena i bez drugog kružnog napadača.

Figueras je postigao četiri pogotka, koliko su skupili i Alex Dušebajev, Arino i Rivera.

U redovima Mađarske najefikasniji su bili Banhidi sa šest i Balogh s pet golova.

Utakmica je odlučena tek u posljednjoj minuti kada je Sole s krila pogodio za 27:25.

Nakon utakmice mađarski navijači podužim su pljeskom nagradili svoje igrače, koji su danas dali sve od sebe, no nisu uspjeli protiv jedne od najjačih europskih ekipa.

U zadnjem kolu Mađarska će protiv Češke odlučivati o prolazu u sljedeći krug, dok ‘derbi’ skupine igraju Španjolska i Danska.