Odbojkaška Ljetna liga završena trijumfom dva Centrometala

U Totovcu je odigrana završnica Ljetne lige. Na kraju je prvo mjesto osvojila momčad Centrometal Macinec koja je u finalu svladala imenjake iz Čakovca.

Oba polufinalna susreta odigrana su u vrlo teškim uvjetima na gotovo 40 stupnjeva na vrelom asfaltu. Prvo je očekivano momčad iz Macinca svladala Tottenham. Bilo je 3:0, ali ipak ne tako glatko po setovima (25:23, 25:20 i 26:24).

U drugom polufinalu čakovečki Centrometal načinio je iznenađenje pobjedivši Totovec koji je bio prvi na kraju regularnog dijela lige. Totovcu se jako poznao izostanak Josipa Pergara. Istina je da su i Čakovčanima falila čak tri igrača iz početne postave, ali su njihove mlade zamjene bolje to nadoknadile od domaćina. Po setovima je bilo 25:18, 20:25, 25:19 i 25:16.

U utakmici za treće mjesto u srazu dvije totovske ekipe bolji su bili mlađi igrači Totovca i pobjedili sa 3:2 (25:23, 19:25, 25:19, 22:25, 15:12).

Finalni susret bolje je otvorila momčad macinskog Centrometala te povela sa 2:0 (25:16 i 25:20). U trećem setu imali su i meč loptu koju nisu iskoristili, te su izgubili set sa 24:26. Veći dio četvrtog seta vodila je ekipa iz Čakovca, ali to im nije na kraju bilo dovoljno za poravnanje.

Završilo je 25:22 za konačnih 3:1 i naslov pobjednika ekipi Centrometal Macinec. Realno oni su na završnici i bili favoriti jer su imali čak četiri bitna igrača seniorske momčadi črečanskog kluba (Tomica Posavec, Petran, Palinkaš i Puđa), uz dva veterana (Treska i Horvat).

Totovčari su se pokazali odličnim organizatorima.