SAMO JAKO

TAKO SE TO RADI Preokret na Maksimiru: Hrvatska slavila protiv Škotske 2:1 u Ligi nacija

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Škotske rezultatom 2:1 u trećem kolu Lige nacija na Maksimiru

Strijelci za Hrvatsku bili su Igor Matanović i Andrej Kramarić, dok je nesretni autogol zabio Duje Ćaleta-Car, što je Škotskoj donijelo privremeno vodstvo.

U neobičnom sastavu s Ivanom Perišićem na desnom beku, Hrvatska nije blistala tijekom prvog poluvremena. Škoti su poveli u 33. minuti nakon niza grešaka u obrani, ali odgovor je stigao ekspresno.

Samo tri minute kasnije, Matanović je izjednačio nakon sjajne akcije Perišića i Gvardiola.

Preokret se dogodio u 70. minuti kada je Kramarić pogodio za 2:1 nakon odličnog pokušaja Borne Sose.

Škoti su do kraja pokušavali izjednačiti, no VAR je poništio njihov pogodak zbog zaleđa, pa je Hrvatska zasluženo odnijela pobjedu.