SVAKA VAM ČAST!

GAĐANJE ZRAČNOM PUŠKOM Anamarija Turk i Darko Tomašević četvrti na Svjetskom prvenstvu

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu hrvatski mješoviti par (Anamarija Turk i Darko Tomašević) osvojio je 4. mjesto u gađanju zračnom puškom

U kvalifikacijama je Anamarija gađala svoj najbolji meč karijere i sa 316,9 krugova imala drugi pojedinačni rezultat na ovom natjecanju.

Darko je dodao 311,8 krugova i zajedničkim rezultatom od 628,7 krugova su osvojili 4. mjesto. U borbi za brončanu medalju izgubili su od Indije rezultatom 16:9. Anamariji je ovo bilo prvo veliko finale uz televizijske kamere i prepunu dvoranu.

Zanimljivo je da najbolji hrvatski juniori dolaze iz dva mala mjesta koja zajedno imaju 1050 stanovnika. Međimurka Anamarija je članica SK Zelenbor Brezje, a Baranjac Darko je član SK Bolman.

Anamarija će imati i dva pojedinačna nastupa. Već sutra nastupa u kvalifikacijama zračne puške, a u srijedu i kvalifikacijama malokalibarske puške.