MRK Čakovec u odličnoj utakmici pobijedio Varaždin 1930

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 1700. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek. Delegat: Matija Gubica (svi Osijek).

ČAKOVEC: Martinez, V. Horvat, L. Baković, Friščić 8, Zadravec 1, Tklčec, Kranjec, Sklepić, Varošanec, Lukac 2, Čuk 4, Tompić 2, Levak 6, T. Baković 9, Goričanec 8, Malović. Trener: Josip Borković.

VARAŽDIN 1930: Sršen, Pešut, Trojko 1, Budinski 4, Novak 6, Maračec, Tarle, Špruk 1, Varšić 1, Vrbanec 2, Bajer 3, Borovec 4, Šestak 2, Tači 7, Petrović 3. Trener: Emerson Žnidarić.

Sedmerci: Čakovec: 6/6, Varaždin 1930: 4/4.Isključenja: Čakovec 16 minuta (Friščić, Zadravec 2+2, V. Horvat, Lukc, Čuk 2+2, Levak, T. Baković). Varaždin 1930: 120 minuta (Špruk 2+2, Vrbanec 2+2,Bajer 17 minuta crveni karton). Igrač utakmice: Filip Goričanec.

Sve što rukomet čini atraktivnim sportom vidjeli su brojni, korektni gledatelji na utakmici lokalnih, susjedskih rivala. Vrlo dobru, borbenu i kvalitetnu igru, niz lijepih kombinacija i pogodaka, vrlo dobro suđenje i na kraju važnu i uvjerljivu pobjedu domaćih.

Koji su već nakon 30 minuta najavili svoje ambicije, taj su dio susreta završili s već tada nedostižnim +5 (21:16) vodstvom. To su vodstvo u drugom dijelu pametnom i odgovornim igrom „čuvali“, nisu dozvolili gostima da im isto eventualno ugroze i susret završili s „velikih“+6.

Nije bilo slabog mjesta u momčadi, svi zaslužuju čestitke, a pobjeda je tim značajnija jer su igrali još uvijek u nekompletnom sastavu, bez ozlijeđenih: Hozjana, Sklepića, E. Horvata, Novaka, Vukovića.

Bilo je lijepo poslije susreta gledati kakao su se domaći i brojni gledatelji veselili ovoj pobjedi koja je dobro došla pred subotnje gostovanje u Velikoj Gorici.