finale u međimurju

FINALE HRVATSKOG KUPA ŽENE Dinamo bolji od Osijeka u Čakovcu

U Hrvatskom nogometnom savezu napravili su odličan potez dodijelivši organizaciju finala ŽNK Međimurju/Čakovec

ŽNK OSIJEK – ŽNK DINAMO 1:1 (1:1) 5:6 JEDANAESTERCI

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnice: Gordana Katušić i Martina Neralić. Četvrti sudac: Roberto Dežđek. Delegat: Marica Kesak.

Strijelci: 0:1 Zdunić (26), 1:1 Damjanović (36). Jedanaesterci: 2:1 Lojna, Zdunić-obrana Vasilki, Balaić-obrana Filipović, 2:2 Spajić, 3;2 Lubina, 3:3 Bartolović,4:3 Joščak, 4:4 Jyoti, 5:4 Živković, 5:5 Stanić, Pernar – obrana Filipović, Grdiša-promašaj, Bulut – promašaj, 5:6 Kashmina.

OSIJEK: Vasilki, Živković, Bulut, Damjanović (75. Maričić), Navrkla, Joščak, Balić, Lojna, Andrlić, Kirilenko (47. Pernar), Lubina. Trener: Goran Nikić.

DINAMO: Filipović, Kokić, Žagar,(87. Kashmina), Spajić, Jyoti, Stanić, Pisda,Zdunić, Grdiša, Stančić (89. Huzanić), Bartolović. Trener: Marija-Margareta Damjanović.

U Hrvatskom nogometnom savezu napravili su odličan potez dodijelivši organizaciju finala ŽNK Međimurju/Čakovec. Što se tiče same utakmice koja je odigrana po vrlo velikoj vrućini, državne prvakinje –Osječanke nisu opravdale ulogu favorita. Nakon izjednačenog susreta svih 90 minuta, odlučili su udarci s 11 metara, tu su smirenije bile igračice zagrebačakog Dinama i zasluženo na kraju slavile.

Nakon što je vratarka Filipović u 22. minuti dva puta odlično intervenirala, Zdunić je u 26. minuti postigla vodeći pogodak za zagrebački sastav. Minutu iza toga Grdiša je propustila realizirati 100% priliku za 2:0 što pak je u 36. minuti „kaznila“ Damjanović i postigla izjednačujući pogodak. U drugom dijelu rezultat se nije mijenjao no bilo je međutim prilika za to.

Dva su puta „dinamovke“ pogodile prečku, nekoliko je puta spašavala Filipović, posebno kada je u 86.minuti obranila „zicer“ osječkih napadačica. U izvođenju udaraca s 11 metara sigurnije su bile Zagrepčanke pa su one iz ruke izbornika Nenada Gračana i povjerenika Lige Tomislava Kuzmana zasluženo primile pobjednički pehar i medalje.