OSVRT NA 18. KOLO

MEĐIMURSKA PREMIER LIGA Osamnaesto kolo je bilo kolo gostiju, ostvarili četiri pobjede

Četiri pobjede gostiju, dva neriješena susreta i dvije domaće pobjede

U 18. kolu međimurske Premier lige u osam odigranih utakmica gosti su slavili u četiri, dvije su utakmice odigrane bez pobjednika, dok su u dvije utakmice slavili domaćini.

GALEB – BRATSTVO (J) 2:5

CIRKOVLJAN Igralište Zdenci. Gledatelja 90. Sudac Dario Velđi (Štefanec), Pomoćnici Felker i Šegović.

STRIJELCI: 1:0 Dilly (15), 1:1 Marelja (17), 2:1 Ribeiro (11m,45), 2:2 Kirec (74), 2:3 Kirec (81), 2:4 Vurušić (84), 2:5 Kirec (90).

GALEB: J. Balazsin, Božić, Zagoršćak, Dilly, Meznarić, Ribeiro, Blažinčić, Vugrinec, Z. Balazsin (od 77. Belić), Vitković, Pađen. Trener: Nikola Markan.

BRATSTVO: Perčić, Sakač, Cvetković, Marelja, Padarić (od 70. Marceković), Tomšić, Lesar, Turk (od 56. Kirec), Zubčić (od 77. Mesarić), Vurušić, Zadravec. Trener: Mario Zaspan.

U dva navrata domaćin je vodio, ali pred kraj utakmice kao da im je ponestalo snage što koriste gosti te od 74. minute do kraja s četiri pogotka od kojih je tri postigao Kirec preokreću rezultat na konačnih 2:5.

DINAMO (P) – PODTUREN 6:1

PALOVEC Igralište NK Dinamo. Gledatelja 200. Sudac Marko Fleten (Prelog), Pomoćnici Paman i Čurila.

STRIJELCI: 1:0 Podgorelec (39), 2:0 Štrok (44), 3:0 Štrok (49), 3:1 Vrtarić (63), 4:1 Štrok (79), 5:1 Štrok (11m,82), 6:1 Baksa (89).

DINAMO: Tizaj, F. Jančec, Nađ (od 62. Cirkvenčić), Baksa, Štrok (od 85. Vugrinec), Gajnik, Dodlek, Jeđud (od 79. Marčec), M. Jančec, Kolar (od 85. Štampar), Podgorelec. Trener: Josip Fažon

PODTUREN: Kolar, Ovčar (od 46. Dos Santos), Golubić (od 52. Košćak), Balenović (od 50. Tavares), Petak, Posavec, Hranilović (od 75. Goričanec), Šegović, Lepen (od 81. Andrašec), Vrtarić, Horvat. Trener: Vjenceslav Hranilović.

Odlični domaćin na «krilima» četverostrukog strijelca Štroka ostvario je pomalo neočekivano visoku pobjedu protiv Podturna. Ovom pobjedom Dinamo je trenutno na vrlo dobrom trećem mjestu na prvenstvenoj ljestvici.

DRAŠKOVEC – BSK 0:0

DRAŠKOVEC Igralište Zelenišće. Gledatelja 150. Sudac Dario Srnec (Pušćine), Pomoćnici Čižmešija i Korunek.

DRAŠKOVEC: Fodor, Đurasek, Novak (od 80. M. Radiković), De Souza, Marić, F. Balent, Premec, Lipić (od 66. Garzon), M. Radiković, Sačer, Marić. Trener: Željko Domjanić.

BSK BELICA: Kovačić, Herman, Novak, Antolović, Conjar (od 87. Obadić), Skoliber, Piškor, De Alencar (od 80. D. Hajdarović), Šmit, Firmo, Partlić. Trener: Davor Piškor.

Bez pobjednika završio je susret Draškovca i BSK-a u utakmici u kojoj su gosti  dominirali, posebno u prvom dijelu utakmice. U tom dijelu imali su preko Conjara, Antolovića, De Alencara odlične prilike koje odličnim intervencijama brani domaći vratar Fodor koji je i najzaslužniji što je susret završio bez pogodaka.

MEĐIMUREC – MLADOST (SM) 0:2

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Hraščica. Gledatelja:200. Sudac:Nino Škrobar(Brezje).

Strijelci: 0:1 Matotek (19), 0:2 Valjak (74).

MEĐIMUREC: Šafarić, P. Kirić, Suzuki, Hrustek, Mihalković (46. Vabec), Horvat (87. Rodek),Špoljar, D. Kirić (88. Pintarić), Kuhar (46. Jazbec), Campos. Trener: Jurica Vručina.

MLADOST: Đurman, Kvakan, Tarandek, Valjak, Dežđek, Fajt, Gašparić (89. Zadravec), Bos, Blažinčić, Matotek (87. Rebrek), F. Igrec. Trener: Mario Cvetko.

Zaslužena i važna pobjeda gostiju koji su znali iskoristiti sve greške domaćih igrača i s dva pogotka ih za sve to “kazniti” i uzeti ponuđeno. Domaći se pak nisu nadali porazu, igrali su slabo, neborbeno, bez prave prilike za pogodak, dugo ih nismo gledali u “tako slabom izdanju”. Gosti su sa svojim vjernim navijačima zadovoljno napustili teren, domaći pak su navijači bili opravdano nezadovoljni igrom i ostalim što ide uz to.

SLOGA (Š) – MLADOST KOMET 0:1

ŠTRIGOVA- Igralište Sloge. Gledatelja:150. Sudac:Dominik Hrženjak (Čakovec). Strijelac: 0:1 Coutinho (78).

SLOGA: Novak, Spasić (80. Rojko), Šnofl, Pomper, Ferlin (53. Šoštarić), Kovač, Perkušić, Martinović, Heric (64. Radiković), Lukovnjak, Vuković. Trener:Danijel Jagec.

MLADOST/KOMET:Galoši, Da Cruz, Zvornik, Mišić (61. Andročec), Pintarić (90. Božek), Vuk, Reif, Hladnik (70. Tilošanec), Coutinho, Šegović, Mešnjak. Trener: Denis Golubić.

Domaći se nisu nadali “domaćem” porazu, ponovo su se doveli u težak položaj na tablici, gosti pak su zasluženom pobjedom popravili položaj na tablici i bodovni saldo. Susret su riješili u 78.minuti pogotkom Coutinha, domaći pak su susret završili s devet igrača.

U 39. minuti zbog dva žuta kartona “pocrvenio je” Vuković, a u 80. minuti direktni crveni “inkasirao” je vratar Novak zbog igranja rukom van kaznenog prostora. Bilježimo i dva sporna trenutka kada su domaći u 34., a gosti u 50. minuti tražili da im se dosudi kazneni udarac, oba puta sudac njihova traženja nije uvažio.

JEDINSTVO – NAPRIJED 4:1

GORNJI MIHALJEVEC – Igralište Pod borom. Gledatelja: 150. Sudac. Marijan Dumančić (Čakovec).

Strijelci: 1:0 Ladić (25), 2:0 Bubek (39-11 m), 2:1 F. Varga (43), 3:1 Hojski (84), 4:1 Bubek (90+2)

JEDINSTVO: Modrić, Emečić, Cvetković, Vrbnjak, Srnec (56.Jančijev), Kolarić, Sokač (88. Horvat), Hojski, Bubek, Kinno (88. Novak), Ladić (56. Kvezić), Trener: Andrej Blagus.

NAPRIJED: L. Varga, Lj. Varga, Jurčan (67. Božek), Salatović, Musa, Takacs, F. Varga, Crnković, Horvat, (58. Kolundžić), Brumen, Pintač, Trener: Dražen Horvat.

Zanimljiv susret u kojem su domaći zasluženo na kraju slavili. Nakon 2:1 vodstva poslije prvih 45 minuta igre, uvjerljivu su pobjedu “začinili” u samom finišu susreta.

BRATSTVO (SV) – GRANIČAR 0:2

SAVSKA VES – Igralište Bratstva. Gledatelja: 300. Sudac. Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 0:1 Brčić (40), 0:2 D. Nađ (84).

BRATSTVO: Bratuša, Zanjko, M. Horvat, Vurušić, Škvorc, Hlapčić, Hanžeković, Frančić, Lesar, Mesarić, Ma. Horvat (71. Ričko). Trener: Dražen Škvorc.

GRANIČAR: Burek, D. Nađ (87. Gregurina), Golenja (90. Mikulan), Volar, Jadanić, Da. Nađ, Purić, Kvakan (90. Harači), Mustač, Brčić (90. Tilošanec), Jendrić. Trener: Mario Piškor.

Važni bodovi gostujućeg, vodećeg sastava lige. Pogotke su postigli krajem prvog i u finišu drugog poluvremena, s time da su na prvi pogodak domaći imali primjedbe. Bilo je prilika s obje strane za promjenu rezultata, a utakmica je imala i humanitarni karakter oko pomoći za liječenje mladog Petra Špoljarića.

CENTROMETAL – NEDELIŠĆE 1:1

MACINEC – Igralište Trate. Gledatelja. 300. Sudac. Damir Aldić (Strahoninec). Strijelci: 1:0 Novak (14), 1:1 Kršlak (37).

CENTROMETAL: Petković, ister,Mesec, Kocijan, Štrukelj, Dombaj (81. Bogović), Treska, Hrebak (65. Marčec), Glogovec (59. Kirić), Novak, Meglić. Trener: Goran Klemenčić.

NEDELIŠĆE: Kocijan, Pintarić, Lesar, Kršlak, Jurak, Treska (89. Bacinger), Vuk (84. Mavriček), Farkaš, Vibovec, Oliveira. Trener: Luka Murk.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika, Domaći su pogotkom Novaka imali vodstvo do 37. minute kada je Kršlak postigao izjednačujući pogodak, iza toga do kraja susreta rezultat se nije mijenjao,Iako je bilo prilika za to. Gosti su od 54.minute igrali s igračem manje, “pocrvenio je” Oliveira, domaći tu prednost nisu iskoristili.