17. KOLO

MEĐIMURSKA PREMIER LIGA Centrometal, Dinamo (P) i Bratstvo (SV) slavili gostujuće pobjede

U ovom kolu tek jedna pobjeda domaćina

U 17. kolu međimurske Premier lige odigrano je osam utakmica. U jednoj je slavio domaćin, četiri susreta odigrana su bez pobjednika, dok su u tri utakmice slavili gosti.

BSK – CENTROMETAL 0:2

BELICA Igralište Mostišće. Gledatelja 120. Sudac Marko Fleten (Prelog). Pomoćnici Paman i Žganec. STRIJELCI: 0:1 Treska (26), 0:2 Marčec (86).

BSK: Kovačić, Hajdarović, Herman, Novak, Piškor, Conjar, Hajdarović, Skoliber, De Alencar (od 54. Obadić), Šmit, Firmo Perez. TRENER: Davor Piškor.

CENTROMETAL: Petković, Ister, Mesec, Kocijan (od 90. Bogović), Štrukelj, Dombaj (od 77. Kirić), Treska, Hrebak (od 68. Marčec), Meglić, Glogovec (od 61. Toma), Novak. TRENER: Goran Klemenčić.

Domaćin desetkovan, jedva je uspio sastaviti ekipu za ovu utakmicu u kojoj su gosti poveli u 26. minuti pogotkom Treske. U 63. minuti domaćin ne uspijeva realizirati kazneni udarac za poravnanje, da bi slijedila kazna u 86. minuti kada Marčec potvrđuje gostujuću pobjedu.

NAPRIJED – DINAMO (P) 1:3

CIRKOVLJAN Igralište Zdenci. Gledatelja 300. Sudac Karlo Klobučarić (Vučetinec), Pomoćnici Zobec i Korunek.

STRIJELCI: 0:1 Štrok (30), 0:2 Gajnik (38), 0:3 Štrok (54), 1:3 Kolundžić (80).

NAPRIJED: L. Varga, Čavala (67), Jurčan, Salatović, Musa, Takacs, F. Varga, Crnković (od 77. Pečarko), Horvat (od 62. Božek), Brumen, Pintač (od 57. Kolundžić). Trener: Dražen Horvat.

DINAMO/P: Tizaj, Jančec, Nađ (od 90. Vugrinec), Baksa (od 66. Lacković), Štrok, Gajnik, Dodlek, Jeđud (od 80. Marčec), Jančec, Kolar, Podgorelec. TRENER: Josip Fažon.

Zaslužena pobjeda raspoloženog Dinama u Cirkovljanu protiv Naprijeda. Štrok i Gajnik odvode svoju ekipu na odmor sa vodstvom od 2:0 da bi u nastavku prvo ime utakmice ponovno Štrok odveo svoju ekipu u vodstvo od 0:3 dok domaćin preko Kolundžića u 80. minuti tek ublažava poraz svoje ekipe.

MLADOST KOMET – BRATSTVO (SV) 0:1

PRELOG Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Damir Aldić (Strahoninec). Pomoćnici: Šegović i Zavrtnik.

STRIJELAC: Škvorc (65).

MLADOST KOMET: Galoši, Andročec (od 58. Tilošanec), Da Cruz, Pintarić, Mišić, Vuk, Reif, Hladnik, Coutinho, Šegović, Balent. TRENER: Denis Golupić.

BRATSTVO: Bratuša, Kai, Zanjko, Kovačević, Horvat (od 66. Horvat), Vurušić, Škvorc, Hlapčić, Mesarić (od 90. Hadeljan), Knežević, Horvat (79. Jakup). TRENER: Dražen Škvorc.

Minimalna, ali potpuno zaslužena pobjeda gostiju u utakmici koja je bila borbena i čvrsta i u kojoj su gosti preko Škvorca postigli pogodak vrijedan pobjede.

PODTUREN – SLOGA (Š) 0:0

PODTUREN Igralište Trnoc. Gledatelja 150. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Pomoćnici: Križarić i Čižmešija.

PODTUREN: Kolar, Horvat, Vrtarić (od 82. Koščak), Ovčar, Golubić, Petak, Šegović, Dos Santos (od 74. Petak), Hranilović, Lepen, Posavec. TRENER: Vjenceslav Hranilović.

SLOGA/Š: Novak, Šnofl, Pomper, Panić, Ferlin, Kovač, Slunjski, Martinović, Heric, Lukovnjak, Perkušić. TRENER: Danijel Jagec.

Susret Podturna i Sloge iz Štrigove završio je bez pobjednika u utakmici koja je bila čvrsta borbena i neizvjesna, s nekoliko propuštenih prilika pred oba gola. Domaćin je u posljednjim trenucima susreta imao odličnu priliku preko Golubića čiji udarac s nekoliko metara završava iznad gola.

NEDELIŠĆE – MEĐIMUREC 3:2

NEDELIŠĆE Igralište SRC Trate. Gledatelja 800. Sudac: Patrik Kolarić (Čk). Pomoćnici: Felker i Toplek. STRIJELCI: 0:1 Hrustek (23), 1:1 Pintarić (28), 2:1 Farkaš (62), 2:2 Treska (67),

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, N. Pintarić, M. Pintarić, Kršlak, Jurak, S. Treska, Farkaš (od 80. Bacinger), Oliveira Moraes (od 60. I. Treska), Vibovec, Munđar. TRENER: Luka Murk.

MEĐIMUREC: Šafarić, Kirić (od 90. Jazbec), Vabec (od 46. Kuhar), Suzuki, Hrustek, Vručina, Horvat, Špoljar, Kirić, Zadravec (od 85. Mihalković), Dijego Armando. TRENER: Jurica Vručina.

Pred oko 800 gledatelja odigran je derbi kola koji je donio borbenu utakmicu s puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti te s diskutabilnim sudačkim odlukama koja je na kraju završila pobjedom domaćina.

Gosti dolaze u vodstvo u 23. minuti da bi Pintarić u 28. te Farkaš u 62. minuti preokrenuli rezultat na 2:1. Bivši igrač Nedelišća Diego Armando poravnava rezultat na 2:2. U sudačkoj nadoknadi nakon pada Kršlaka domaći traže kazneni udarac, ali sudac ništa ne svira, da bi nakon udarca iz kuta Nino Pintarić pucao glavom, a pomoćni sudac je signalizirao da je lopta prošla liniju i priznao gol za 3:2.

Slijede burni protesti gostujućih igrača, ali bezuspješno te utakmica završava slavljem domaćina.

GRANIČAR – DRAŠKOVEC 1:1

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Golenja (47), 1:1 Sačer (51).

GRANIČAR: Burek, Sabol, D. Nađ(70. Mikulan),Golenja, Volar, Jadanić, Da. Nađ, Kvakan (63. Harači), Mustač (63. Purić), Brčić, Jandrić. Trener: Mario Piškor.

DRAŠKOVEC: Fodor, Đurasek, Novak, Da Silva, K . Marić, Balent, Premec (65. Garzon), Radiković, Sačer, Zagorščak (55. Kemec, 58. Lipić), M. Marić. Trener: Željko Domjanić.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika, a konačni rezultat postignut je u svega četiri minute. Golenja je postigao vodeći pogodak, Sačer je brzo poravnao rezultatski ishod, a domaći su od 41.minute igrali s 10 igrača jer je u 41. minuti “pocrvenio” Dominik Sabol. Gosti su najavili žalbu, u izvješću delegata spominje se 90+4 minuta i nesuđeni kazneni udarac i 41. minuta kada po njima nije sankcioniran crvenim kartonom domaći igrač broj 12 (vratar Dominik Burek).

MLADOST (SM) – GALEB 1:1

SVETA MARIJA – Igralište Mladosti. Gledatelja. 250. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Ribeiro (68), 1:1 Valjak (85).

MLADOST: Đurman, Poljak (59. Rebrek), Kvakan, Tarandek, Valjak, Dežđek, Fajt, Gašparić, D. Igrec, Blažinčić, F. Igrec (69. Erdelji). Trener: Mario Cvetko.

GALEB: Ribić, Božić, Zagorščak (90. Blažinčić), Meznarić, Ribeiro, Granatir (37. Bajus),Vugrinec (45. J.Balazsin), Dilly, Z. Balazsin (70. Mihoci), Vitković, Pađen. Trener: Zdenko Percač.

Domaći nisu iskoristili ulogu favorita, gosti pak su borbenom igrom u pojedinim trenucima naelektrizirane atmosfere došli do “velikog boda”. Posebno što su od 45.minute igrali s igračem manje (isključen vratar Albino Ribić) i što su s 10 igrača postigli vodeći pogodak. Domaći su poravnali rezultat u samoj završnici susreta iz dobro izvedenog slobodnog udarca, a mogli su i pobijediti da su iskoristili bar jednu od tri vrlo izgledne prilike.

BRATSTVO (J) – JEDINSTVO (GM) 1:1

JUROVEC – Igralište SRC Perčić Mladen Bokšić. Gledatelja: 250.Sudac: Dario Srnec

(Puščine).Strijelci: 1:0 Padarić (40-11 m), 1:1 Hojski (90+1).

BRATSTVO (J): Perčić, Marelja (88. Kirec), Sakač, Tomšić, L. Jambrović (85. Turk), Lesar, K. Jambrović (55. Filipović), Cvetković, Zadravec, Padarić (64. Zubčić), Vurušić. Trener: Mario Zaspan.

JEDINSTVO (GM):Modrić, Ernečić,Cvetković, Vrbnjak, Srnec (66. Jnačijev),Kolarić, Sokač (48.Ladić),Kvezić (85. Ritoša), Hojski, Bubek, Kinno. Trener: Andrej Blagus.

Zanimljiv susret završen bez pobjednika. Domaći su od 40. minute pogotkom iz kaznenog udarca imali rezultatsku prednost sve do 90.minute. Kada su se nadali pobjedi, Saša Hojski je u prvoj minuti sudačke nadoknade postdigao izjednačujući pogodak za konačnih 1:1.