treća nogometna liga sjever

EVO DETALJA Međimurje je pobijedilo Graničar, a Rudar Pitomaču

U trećoj nogometnoj ligi Sjever odigrale su se zanimljive utakmice, evo detalja

GRANIČAR – MEĐIMURJE 0:2 (0:1)

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja: 300.Sudac: Karlo Rupčić (Kalinovec). Pomoćnici: Iveljić i Selenić. Delegat: Stipanoić. Strijelci: 0:1 Rodrigues (40), 0:2 Lesar (84).

GRANIČAR: Ramaj, Mustač (77. Kvakan),Nađ, Golenja, Črmlec (46. Dežđek), Camara(86. Vađunec), Jadanić, Gal, Arambašić (58. Mikulan), Brčić , Jendrić. Trener: Mario Piškor.

MEĐIMURJE: Jelavić, Pejanović, Turk, Rodriguez, (70. Vrbanić ), Ivančić (70. Lesar),Vinski, Senčar, Štajerec, Mihoković (86. Novak), Bešlić (70. Busija). Trener: Antun Jukić.

Lokalni derbi na kraju kojeg su nakon 90 zanimljivih minuta slavili Čakovčani. Već u 2. minuti imali su priliku postići vodeći pogodak, Ivančić i Drk nisu dobro završili obećavajuću akciju. U 13. minuti domaći igrač Dario Nađ nije realizirao „veliku“ priliku, s desetak metara neometan je pucao preko gola, iza toga u 29. minuti na idealno dodavanje Turka Drk nije također iskoristio 100% priliku. Vodeći pogodak Čakovčani su postigli u 40. miniti Turk je bio dodavač, a Rodriguez realizator.

Početkom drugog poluvremena domaći su spašavali s gol linije, a iza toga oni su bili ti koji su dvadesetak minuta imali inicijativu koji nisu iskoristili, tu se je posebno istakao gostujući vratar Jelavič koji je odličnim intervencijama dominirao.

U 69. minuti Dežđek je pogodio prečku, u 80.minuti s gol linije je spašavao Senčar, da bi desetak minuta pred kraj Lesar je nakon brze kontre postigao drugi, pobjednički pogodak Čakovčana za opravdano veselje važnom pobjedom. Domaći pak sigurno mogu i moraju bolje ako žele popraviti plasman i dojam.

RUDAR – PITOMAČA 3:1 (1:0)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac: Marin Čosić (Bjelovar). Pomoćnici: Marušić i Huđ- Delegat: Slatina. Strijelci: 1:0 Antolović (16), 2:0 K. Nedeljko (59), 3:0 L. Liklin (63), 3:1 Kosanović (69-11 m).
RUDAR: Kodba, Antolović, Roginić, Zeljko, Jurak, Ratajec, K. Nedeljko (90. Mendelski), P. Nedeljko (71. Novak), L. Liklin (83. I. Liklin)Vaš, Martinjaš. Trener. Damir Lepen-Jurak.

PITOMAČA: Zdelar, Kajzogaj, Jantol, Pavličević (60. Erdelji), Hajdarović, Kosanović, Babić, Šantek (46. Jakupec), Kvrgnjaš (46. Knežević), Begović, Tominac. Trener: Ivan Presačan.

Derbi susret, važan za obje momčadi završen je zasluženom pobjedom domaćih. Koji su vrlo dobrom igrom dominirali svih 90 minuta i nisu dozvolili eventualno rezultatsko iznenađenje. Imali su još prilika za uvjerljiviju pobjedu, igrali su vrlo borbeno, taktički dobro i sada su uoči trećeg prvenstvenog kruga učvrstili drugu poziciju na tablici. Osim strijelaca Antolovića, K. Nedeljka i I. Liklina svi ostali zaslužuju čestitke za vrlo i efikasnu dobru igru. Od gostiju pak se je više očekivalo. tek s ponekom opasnom akcijom premalo za bolji rezultat i dojam.