svaka čast

BRAVO, MAJSTORE Andrej Hladnik je viceprvak države!

U subotu, 30.03.2024. je u Zagrebu na stadionu Mladosti u organizaciji AK Agram, održano Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u 1-satnom trčanju

I na ovom natjecanju nastupili smo s četvoricom naših najboljih trkača – mušketira: Andrej Hladnik, Karmelo Mrvica, Tomislav Vertuš i Bruno Hlebar. Svi su istrčali odlične utrke što je u konačnici rezultiralo i odličnim rezultatima te plasmanom.

Naslov pojedinačnog prvaka Hrvatske u ovoj disciplini u muškoj konkurenciji osvojio je Dorian Miškulin koji je za 1 sat pretrčao 18.231 m dok je viceprvak Hrvatske postao Andrej Hladnik s pretrčanih 18.080 m. a treći je bio Zrinoslav Kekez s pretrčanih 17.719 m. Andrej je opet kontrolirano, školski otrčao odličnu utrku i istrčao osobni rekord te opet potvrdio da je trenutno jedan od najboljih dugoprugaša Hrvatske. Bravo Andrej, a ujedno i čestitka na novoj tituli viceprvaka Hrvatske!

Andreju se odličnom utrkom pridružio mladi Karmelo Mrvica koji je s istrčanih 16.938 metara osvojio vrlo dobro 10. mjesto. Bravo Karmelo! Također vrlo dobre utrke u granicama svojih trenutnih mogućnosti istrčali su Tomislav Vertuš na 15. mjestu sa 16.339 metara i Bruno Hlebar na 18. mjestu sa 16.213 metara. Bravo i za Tomeka i Bruna!

Kod seniorki naslov prvakinje Hrvatske u ovoj disciplini osvojila je Matea Parlov Koštro koja ja za 1 sat pretrčala 17.129 m što je novi hrvatski rekordu ovoj disciplini. Druga je bila Tea Faber (AK Fit) s pretrčanih 15.790 m dok je treća bila Viva Kovač (AK Agram) s pretrčanih 15.424 m.

S obzirom da su se za ekipni plasman zbrajali pretrčani kilometri prvih troje članova pojedinih klubova, zbroj članova (Andrej Hladnik – 18.080, Karmelo Mrvica – 16.938, Tomislav Vertuš – 16.339) bio je ovaj put dostatan za odlično 2. mjesto s pretrčanih 51.357 m. Bolji od nas bili su samo dečki iz AK Agram (Filip Svalina, Bruno Erent, Niko Kožul) s ukupno pretrčanih 51.881 m. dok je 3. mjesto pripalo dečkima iz AK Fit (Ivan Maletić, Ante Živković, Jan Mačković) s pretrčanih 50.347 m.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojile su cure iz AK Svetice (Matea Parlov Koštro, Marta Svrtan, Katarina Čičić) s ukupno pretrčanih 45.437 m. Drugo mjesto pripalo je AK Agram (Viva Kovač, Hana Malović, Petra Kulić) s ukupno 44.320 m dok je teći bio AK Kvarner (Sara Superina, Marina Juranić, Inga Jurić) s ukupno 42.288 m