nogomet

UTAKMICE SUBOTOM Igrali su Graničar i Rudar, te Međimurje i Polet – evo rezultata

Jučer su se odigrale zanimljive utakmice, evo rezultata

GRANIČAR – RUDAR 0:3 (0:1)

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja: 250. Sudac: Karlo Rupčić (Kalinovec). Strijelci: 0:1 Jurak (42), 0:2 L.Liklin (70), 0:3 Ratajec (78).

GRANIČAR: Ramaj, Sabol, Nađ, Golenja (63, Mustač), Čmrlec (69. Vađunec), Camara Jadanić, Dežđek (82. Kvakan), Škoda (46. Mikulan), Brčić, Jendrić. Trener: Mario Piškor.

RUDAR: Kocijan, Antolović, Zeljko, Jurak (86.Šardi), Ratajec, Vinko (81. Mendelski), K. Nedeljko, P. Nedeljko (63.Roginić), Radiković. L. Liklin (86. Novak), Vaš. Trener: Damir Lepen-Jurak.

Lokalni derbi zasluženo su „dobili“ gosti. Lakše od očekivanja, imali su inicijativu tijekom cijelog susreta, nakon što je Jurak krajem prvog dijela postigao vodeći pogodak, u drugom su dijelu Luka Liklin i Petar Ratajec u završnici s dva pogotka riješili pitanje pobjednika. Imali su gosti za razliku od na ovoj utakmici neraspoloženih za igru i bolji rezultat domaćina još prilika za pogotke, domaći pak su tek pred kraj zaigralai bolje i opasnije, prekasno za bolji rezultat.

MEĐIMURJE – POLET 2:2 (1:0)

ČAKOVEC – SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin). Strijelci: 1:0 Ivančić (37), 1:1 Telebar (47), 1:2 Žganec (72), 2:2 Drk (90+3).

MEĐIMURJE: Hozjan, Mrazović, Novak (85. Krznar), Fujikawa (66. Vrbanić), Busija (78.Turk), Ivančić, Drk, Vinski (85. Sanjković), Senčar, Štajerec, Bešlić (78. Mihoković). Trener: Antun Jukić.
POLET: Jambres, Štefanec, Mesarić (46. Vincetić), Mezga, Barat, Jurinić (89.Muršić), Patafta, Šarić (39.Benko), Fotak, Žganec, Telebar. Trener: Zoran Šardi.

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, gosti, a riječ je o jesenjem prvaku, nisu opravdali ulogu favorita unatoč inicijativi tijekom gotovo cijelog susreta. Domaći pak su borbenom igrom i dobrom taktikom, pogotkom u sudačkoj nadoknadi osvojili „veliki bod“.

Do vodećeg, efektnog pogotka domaćih koji je postigao Ivančić u 37-minuti, gosti nisu iskoristili dvije izgledne prilike, dva ih je puta odličnom intervencijom spriječio u tome domaći vratar, mladi Vito Hozjan koiji je tijekom cijelog susreta odlično branio. Vodstvo domaćih početkom drugog poluvremena anulirao je Telebar, a u 72.minuti Žganec je preciznim udarcem doveo goste u vodstvo. Posljednjih desetak minuta domaći su opasno prijetili, imali nekoliko udaraca iz kuta, a izjednačujući pogodak postigli su nakon prekida. Štajerec je dobro „ubacio“ loptu u gostujuić „peterec“, a Drk u gužvi skrenuo u mrežu iza Jambresa. Za opravdano i veliko veselje u domaćim redovima već na stadionu, kasnije i u svlačionici.

Prije početka utakmice koja je igrana u večernjem terminu pod reflektorima, minutom šutnje odana je počast preminulom dugogodišnjem direktoru čakovečkog kluba Stjepanu Hamonajcu.