Pregršt odličja čakovečkim badmintonašima

U dvorani II. OŠ  Čakovec u organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec pod generalnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Kluba Croatia osiguranja Čakovec   održan je 4. Međunarodni badmintonski turnir “Čakovec Croatia osiguranje outh International  2012” za limače u-11, mlađe kadete u-13 i kadete u-15  pojedinačno.

Na turniru je sudjelovalo 52 mladih igrača i igračica iz Hrvatske, Slovenije (Mladost – Lendava i Ljutomer) i Mađarske (Segesd),a među njima ekipa limača, mlađih kadeta i kadeta pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca.

Direktor i voditelj turnira bio je Tomislav Grubić te pomoćnici Jelena Baksa i Filip Mikolaj.   Turnir je svečano otvorio Predsjednik gradskog vijeća Grada Čakovca gospodin Gordan Vrbanec.

U konkurenciji limača u-11 pobjednik turnira postao je naš Nikša Habuš pobijedivši u finalu klupskog kolegu Bornu Vadlju 2:0 (21:19, 21:16). Treće mjesto osvojio je naš Tin pobijedivši klupskog kolegu Jana Nikolu Dvanajščaka 23:21. Poredak ostalih  naših igrača: 7. Lovro Bašek Žerjav i 8. Ivan Grubić.

U konkurenciji limačica u-11 pobjednica je postala naša Laura Horvat  pobijedivši u finalu  Tihanu Doko  2:0  21:8, 21:9). Treće mjesto osvojila je naša Saša Leskovar pobijedivši Lunu Šaban 21:14. Poredak  ostalih naših igračica: 6. Ina Derk, 7. Jana Bračko i 8. Marija Hrkač.

U konkurenciji mlađih kadeta u-13 pobjednik turnira postao je naš Lino Zadravec  pobijedivši u finalu Dinu Ivčevića 2:0 (21:16, 21:18). Treće mjesto osvojio je Martin Brcko pobijedivši Filipa Bačića 21:10. Poredak ostalih  naših igrača: 5. Sebastian Krznarić, 6. Luka Grubić, 10. Bruno Ban i 12. Jan Kekez.

U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13 pobjednica turnira postala je Petra Rukavina pobijedivši Slovenku Mašu Doler 2:1 (21: 18, 17:21, 21:1 ). Treće mjesto osvojila je Mađarica  Eveli pobijedivši  Slovenku Arabelu Alt 22:20. Poredak naših igračica: 6. Katja Siročić, 8. Margareta  Lesjak, 9. Nika Bulat,10. Ana Toplek , 11. Ivona Sabolić i 12. Maria Krištofić.

U konkurenciji kadete u-15  pobjedu je ostvario Dino Belas pobijedivši u finalu Slovenca  Nejca Šendlingera 2:0 ( 21:19, 21:19 ). Treće mjesto osvojio je naš Filip Bel pobijedivši Slovenca Marka Bajsa 21:16.

U konkurenciji kadetkinja u-15  pobjedu je  ostvarila je naša Ela Trstenjak s 4 uvjerljive  pobjede, drugo mjesto osvojila je Karla Božić s omjerom 3-1, treće mjesto osvojila je Mađarica Gitta Vidak s 2-2, četvrto mjesto naša Paula Horvat s 1-3 i peto mjesto Ivona Roso s 0-4