NOGOMET

3. HNL SJEVER Rudar i Polet do pobjeda, Dinamo (D) prvi put poražen

Pregled petog kola 3. HNL Sjever

Varteks – Dinamo (D) 2:1

Varaždin Stadion SKUNC Sloboda. Gledatelja 200. Sudac: Vargović. Strijelci: 1:0 Šoštarić (17), 2:0 Horaček (51), 2:1 Krznar (78).

VARTEKS: Valentić, Mikičić (64. Novko), Lukačić, Stojko, Jakupak, Horaček (80. Bebek), Vlah, Kovačec (90.Mihoković), Kukec, Kos, Šoštarić. Trener: Nikola Goričanec.

DINAMO/D: Prekupec, Rališ (64. Marodi), Vugrinec (46. Bacinger), Sabol, Krznar, Malenović, Petak, Novak, Mezga  (46. Šimunić), N. Malenović (70. Sabo), Kovač (57.Mlinarić). Trener: Dalibor Gorupić.

Prvi prvenstveni poraz nogometaša Dinama u Varaždinu protiv Slobode u utakmica koja je odigrana po teškom terenu gdje je domaćin do 51. minute realizirao svoje dvije prilike da bi gosti preko Krznara u 78. minuti tek uspjeli smanjiti rezultat na konačnih 2:1.

Virovitica – Polet 0:2

Virovitica Igralište SRC Vegeška. Gledatelja 100. Sudac: Petrović.

STRIJELCI: 0:1 Horvat (33), 0:2 Barat (42).

VIROVITICA: Kirin, Čičak (od 78. Pelc), Vučemilović-Jurić, Petrinić, Brlas (od 64. Vinovrški), Sinjaković, Djevelekaj (od 64. Marković), Spudić, L. Špoljar, D. Špoljar, Ognjenović. Trener: Damir Pervan.

POLET: Jambres, Mesarić, Glavica (od 61. Jurinić), Žulić (od 69. Sabol), Mihalinec (od 61. Patafta), Barat, Horvat, Šarić, Žganec (od 83. Krištofić), Perčić, Telebar. Trener: Josip Brezovec.

Po vrlo teškom, kišovitom, vodom natopljenom terenu, Poletovci su potpuno zasluženo ostvarili pobjedu. Nakon odlične propuštene prilike Šarića u 33. minuti u jednoj gužvi u gostujućem šesnajstercu najbolje se snašao Horvat te postiže pogodak za 0:1. Tri minute prije odlaska na odmor Barat postiže pogodak za konačnih 0:2.

RUDAR – KOPRIVNICA 4:3

MUIRSKO SREDIŠĆE. Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 1:0 K. Nwedeljko (2), 1:1 Kranclbinder (11), 1:2 Kranclbinder (17), 2:2 Vaš (45), 3:2 Cimerman (52), 3:3 Petika (68), 4:3 K. Nedeljko (74).

RUDAR: Kodba, Hlišć, Martinjaš (67.Antolović),A. Novak, Cimerman (90.Puljić),Mikulić (46. Skoliber), Vaš, Zeljko, K. Nedeljko Vinko, Šardi. Trener: Andrija Balajić.

KOPRIVNICA: Ramaj, Vuić,Hajdinjaka,a Kranclbinder (56. I. Delić), Međurečan, Petika, M. Delić (15. Koren), Erdelji, Trumpić (71. Korenika), Tucaković, Radotović (56. Palčić). Trener: Goran Volf.

Važna i zaslužena pobjeda domaćih. Svih 90 minuta bilo je vrlo neizvjesno i  uzbudljivo, igralo se je borbeno s obje stane po kiši i teškom terenu. Nakon prvih 45 minuta i neriješenog ishoda u drugom, poluvremenu preokret.

Domaći su zaigrali vrlo dobro i poveli 3:2 što im nije bilo dostatno, gosti su preko Petike postigli izjednačujući pogodak i u završnici ponovo uzbudljivo. Susret i pobjednika je u 74. minuti riješio svojim drugim pogotkom Kevin Nedeljko, a vodstvo 4:3 ostalo je i nakon sudačke nadoknade.

Za opravdano veselje važnoj pobjedi i bodovima već na terenu, ali i van terena među gledateljima.