Komentar nedjeljnog kola: Nedelišće, Polet i Mali Mihaljevec feštaju

3. HNL sjever: Nedelišće preokretom do pobjede

Čakovec i Nedelišće počeli su utakmicu golovima pred tristotinjak gledatelja. Čakovec je poveo na samom početku u 4. minuti golom Bobičanca, no u 8. minuti Nedelišće izjednačuje na 1:1 golom Golubića. Nakon nešto više od pola sata velika prigoda koju ne koristi čakovečki napadač kada je sam izašao pred vratara koji loptu usmjerava u korner.

U nastavku akcije Čakovec zabija ili bolje reći Vibovec postiže auto gol pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 2:1. U drugom dijelu utakmice Golubić zabija za 2:2 u 54. minuti i Perišić u 80. minuti za 3:2.

Graničar je poražen od Croatie 6:0 primivši jedan gol u prvom poluvremenu i pet u drugom.

3. HNL sjever 27. kolo: Čakovec – Nedelišće 2:3, Croatia Grabrovnica – Graničar Kotoriba 6:0.

1. MNL: Polet bolji od BSK-a

U derbiju kola i proljetnom derbiju Polet je u Svetom Martinu na Muri pred četiristotinjak gledatelja dočekao BSK iz Belice. Domaćin je bolje odigrao prvo poluvrijeme i poveo 2:0. U drugom dijelu dodali su još dva gola za visoku pobjedu 4:0 i preuzimanje prvog mjesta.

Pušćine je bilo bolje od Dubravčana 4:3 (2:2). Mladost je u Ivanovcu poražena od Sloge 0:2. Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a prvi je pao već u drugoj minuti. Sokol i Sloboda odigrali su 0:0 s time da je domaćin pola sata imao igrača manje. Naprijed i Čukovec također su odigrali 0:0. Spartak je golom u drugom poluvremenu pobijedio Podturen 1:0.

Omladinac je s dva gola u drugom poluvremenu pobijedio Trnavu 2:0.

1. MNL 26. kolo: Centrometal – Dinamo (P) 1:4 /subota/, Polet (SMnM) – BSK 4:0, Pušćine – Dubravčan 4:3, Mladost (I) – Sloga (Č) 0:2, Sokol – Sloboda (S) 0:0, Naprijed – Čukovec 77 0:0, Spartak – Podturen 1:0, Omladinac (NSR) – Trnava 2:0.

2. MNL zapad: Zasadbregu općinski derbi protiv Venere koja je dva puta vodila

Jedinstvo je u Novom Selu na Dravi poražena od prvaka Rudara 0:2 koji je oba gola zabio u drugom poluvremenu. Bratstvo je u Jurovcu poraženo od Mure 0:4 (0:1). Zasadbreg je pobijedio Veneru 3:2 u općinskom derbiju iako je Venera vodila 0:1 i 1:2. Sloboda i Plavi podijeli su bodove odigravši 4:4 (2:3). Jedintvo je u Gornjem Mihaljevcu pobijedilo Strahoninec 2:1 s golovima u prvom poluvremenu. Trnovec i Šenkovec podijeli su bodove odigravši 3:3 (2:1). Mladost je pobijedila Dravu 4:1. Poluvrijeme je bilo 1:1.

2. MNL zapad 25. kolo: Hajduk (Š) – Međimurec 1:3 /subota/, Jedinstvo (NSD) – Rudar 0:2, Bratstvo (J) – Mura 0:4, Zasadbreg – Venera 3:2, Sloboda (M) – Plavi (Pek.) 4:4, Jedinstvo (GM) – Strahoninec 2:1, Trnovec – Šenkovec 3:3, Mladost (S) – Drava (K) 4:1.

2. MNL istok: Croatiji derbi za treće mjesto

Draškovec je bio bolji od Galeba 5:4. Budućnost je pobijedila Graničara 4:1. Gosti su poveli, Budućnost je do poluvremena zabila dva gola i u drugom dijelu dodala još dva. Lider Mladost je pobijedila ČSK 3:1 (1:0). Vidovčan je lijepim golom s oko 25 metara sredinom prvog dijela pobijedio Kraljevčan 1:0. Drava i Bratstvo su podijeli bodove rezultatom 2:2 (2:1). Dubrava je poražena od Borca 1:3. Mladost je u Svetoj Mariji poražena od Croatie 1:2 sa svim golovima u prvom poluvremenu.

2. MNL istok 25. kolo: Hodošan – Dinamo (D) 2:3 /subota/, Draškovec – Galeb 5:4, Budućnost (P) – Graničar (N) 4:1, Mladost (Pal.) – ČSK 3:1, Vidovčan – Kraljevčan 38 1:0, Drava (DM) – Bratstvo (SV) 2:2, Dubrava – Borac 1:3, Mladost (SM) – Croatia 1:2.

3. MNL zapad: Malom Mihaljevcu derbi

Mali Mihaljevec je pred tristotinjak gledatelja u derbiju kola dočekao Torpedo iz Križovca. Prvi dio završio je bez golova, no uzbuđenja nije nedostajalo. Torpedo je pogodio prečku, a domaćin nije iskoristio dvije dobre prigode. U nastavku Mali Mihaljevec zabija za 1:0, ima i igrača manje no zabija drugi gol za 2:0 i veliko veselje.

Zebanec je slavio protiv Krištanovca 5:1 (1:0), Sloga protiv Bratstva 6:3 (1:0), Plavi i Donji Koncovčak odigrali su 2:2 iako su gosti vodili 0:2. Hajduk je bio bolji od Paraga 7:2 (2:1), a Pobjeda od Dinama 3:1 (1:1).

3. MNL zapad 21. kolo: Zebanec – Krištanovec 5:1, Sloga (Š) – Bratstvo (P) 6:3, Plavi 1975 – Donji Koncovčak 2:2, Hajduk (B) – Parag 7:2, Mali Mihaljevec – Torpedo 2:0, Pobjeda – Dinamo (Ž) 3:1. Omladinac (M) je slobodan.

3. MNL istok: Vodeći slavili

Otok je bio bolji od Trnja 3:1, poluvrijeme je bilo 2:0. Radnički je poražen od Jadrana 2:3, a Mladost od Omladinca 1:2. Gosti su poluvrijeme dobili 0:1.

3. MNL istok 17. kolo: Napredak – Romska vatra 12:1 /subota/, Eko – Budućnost (M) 4:1 /nedjelja u 10:30 sati/, Otok – Trnje 3:1, Radnički – Jadran 2:3, Mladost (D) – Omladinac (DS) 1:2. Borac (DH) je slobodan.