Dejan Mezga zabio u pobjedi Maribora nad Sturmom

NK Maribor nalazi se na pripremama u Turskoj u hotelskom nogometnom centru Susesi. Kako kažu, ujutro su obavili trening, a popodne odigrali prvu pripremnu utakmicu i to protiv Sturma iz Graza.

Slovenski i austrijski prvak odmjerili su snage, a na kraju je slovenska ekipa izašla kao pobjednik.

U 24. minuti utakmice Sturm je dobio priliku da povede sa jedanaesterca, ali je u prvom pokušaju bivši austrijski reprezentativac Haas promašio. Na čuđenje svih, kako pišu web stranice NK Maribora, sudac je svirao da se udarac sa 11 metara ponovi. Haas puca opet i dovodi Sturm u vodstvo.

Ali samo do 35 minute. Dejan Mezga je uzeo loptu i izveo korner, a najbolji je u skoku bio Potokar koji loptu šalje iza vratnice.

U 45. minuti u strijelce se upisao i naš Dejan Mezga. Pucao je Dejan sa 20 metara te loptu kroz obrambeni zid u desni kut za vodstvo od 2:1.

U 48. minuti Ploj zabij za 3:1, dok na konačnih 3:2 smanjuje Dudić.

Drugo poluvrijeme je odigrao i Zoran Lesjak.