Pobjeda kuglača Željezničara, poraz Centrometala i Kaštela

U susretu 1. odbojkaške lige Centrometal je dočekao vodeću osječku Mursu koja je slavila u Nedelišću 3:0. Po setovima je bilo 25:18, 25:17 i 25:20.

CENTROMETAL – MURSA 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Dvorana SGC Aton Nedelišće, gledatelja 100
Suci: Bingula, Babić (oba Zagreb)

Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Gotal, Petran (trener Kirić)

Mursa: Gluvajić, Dudaš, Suk, F. Vranješ, Perić, L. Vranješ, Šćerbakov, Kolarić, Šućur, Prlić, Puljić, Ivković (trener Barić)

Vodeći sastav lige osječka Mursa bila je prejaka za momčad Centrometala, te je kući iz Nedelišća odnijela sva tri boda. Prvi set krenuo je nerješeno do 6:6. Tada Mursa stječe prednost od par poena, te na drugom tehničkom odmoru imaju prednost od 16:11. Nastavak seta donio je povećanje razlike za konačnih 25:18. Drugi set potpuno druga slika. Poveo je Centrometal 4:1. Na prvom tehničkom odmoru je 8:6. Tada domaći rade veću seriju i vode sa naizgled ogromnih 15:8.

Na dugom tehničkom odmoru je 16:11. Ali tada domaći potpuno staju. Imaju problem i sa prijemom i sa napadom, te Mursa radi devet uzastopnih poena i time rješava i set. Na kraju je završilo 25:17 što znači da su gosti napravili seriju od nevjerojatnih 17:2. Pokušao je trener Kirić sa izmjenama, ubacio je u igru Palinkaša, Vabeca i Makarova, ali niti to nije dalo rezultata. Mursa je treći set povela 8:4, kasnije i 16:9. Približio se Centrometal na 19:22, ali više od toga nije išlo i set je okončan sa 20:25.

U redovima domaćih najbolji Križanović sa 16 poena, kod gostiju bolji od ostalih Gluvajić i Suk. Centrometal je i nadalje zadržao šestu poziciju na tablici. U narednom kolu črečanski klub gostuje u Vukovaru kod istoimenog domaćina koji se nalazi samo bod iza Centrometala na sedmom mjestu. (J.K.)

U 2. ligi odbojkašice Kaštela poražene su u Sisku 3:1. U košarkaškoj A-2 ligi Čakovec je poražen od Podravca kod kuće 65:77.

Čakovečki kuglači bili su uspješniji od bjelovarskih u oba susreta. Željezničar je u Čakovcu pobijedio lidera Bjelovara 5:3, u čunjevima 3329:3305. Ovom pobjedom Željezničar je došao na samo bod zaostatka do vodećeg Bjelovara koji ima 21 bod.

Čakovec je u Bjelovaru pobijedio Sirelu 7:1, u čunjevima 3343:3214. Čakovec je na tablici 5. sa 17 bodova. Vrh tablice je bodovno vrlo zgusnut i bit će vrlo zanimljivo pratiti nastavak prvenstva.