Odbojka, košarka, rukomet i kuglanje

U prvoj je odbojkaškoj ligi Centrometal u Atonu pobijedio Karlovac 3:1. Prvi set dobivaju domaćini 25:22, u drugom uzvraćaju gosti 25:21. Iduća dva seta ostaju u domaćim rukama 25:18 i 28:26 za nova tri domaća boda.

U 2. ligi odbojkašice Kaštela pobijedile su u gostima Don Bosco 3:2. Domaća ekipa dobila je prvi set 25:18, da bi Kaštelanke vratile u drugom 25:22. Treći set opet na strani domaćina 25:22. Velika borba u četvrtom koji odlazi na stranu Kaštela 28:26. U petom setu Pribislavčanke su slavile 15:13 za konačnu pobjedu 3:2.

U derbiju košarkaške A – 2 lige sjever u dvorani Graberje u Varaždinu sastali su se do sada neporažene ekipe. Vindija je ugostila naše Međimurje koje je slavilo 78:73. Ovom pobjedom Međimurje nakon osam kola ima osam pobjeda i jedina je ekipa sa stopostotnim učinkom. Košarkaši Rudara gostovali su kod Ivančice gdje su poraženi 76:61.

Do Božića su preostala tri kola u kojima Međimurje dočekuje ekipu Radnika, gostuje kod Mladosti i u gradskom derbiju dočekuje Čakovec.

U posljednjem jesenskom kolu 2. HRL sjever rukometašice Zrinskog pobijedile su drugoplasirane Petrijevce 36:34. U drugo poluvrijeme ušlo se izjednačenim rezultatom 17:17. U nastavku Čakovčanke imaju prednost 25:22. Petrijevci okreću na 25:26 pa Zrinski vraća na 28:26.

Do kraja susreta prednost je narasla i na četiri gola viška kod 32:28, da bi konačni rezultat bio 36:34. Mlada čakovečka ekipa koja nema ni 16 godina u prosjeku pri vrhu je drugoligaške tablice i kroz kratko vrijeme može se očekivati pogled prema prvoj ligi. No pitanje je treba li tome težiti s obzirom na financije.

Tužno je slušati priču kako klub u raznim kategorijama svoje susrete igra u Varaždinu i Nedelišću jer je tamo jeftinije nego u Čakovcu ili je čak besplatno, kako se na put odlazi vatrogasnim kombijima jer oni ne plaćaju auto – cesti i tko zna još kakve sve nemaju muke u klubu ne bi li osigurali uvjete za rad sa stotinjak rukometašica. Samo je pitanje dokle će trajati taj entuzijazam.

Zrinski – Petrijevci: Gol Zrinskog

U 3. HRL sjever rukometašice Čakovca bile su bolje od druge ekipe Bjelovara 35:29 (15:14), a Prelog je pobijedio Ivančice 32:29 (19:14). Kod rukometaša Nedelišće je poraženo od druge ekipe Vidovec Biosa 29:32 (17:17). Rukometaši Info Stara pobijedili su u gostima Concordiu 25:22.

U 2. kuglačkoj ligi Željezničar je pobijedio varaždinski MIV 7:1. U čunjevima je domaćin slavio 3344:3264. Čakovec je u Kutini gostovao kod Zanatlije i izgubio je 5:3, u čunjevima je bilo 3327:3323.

Fotogalerija s rukometne utakmice Zrinski – Petrijevci (36:34)