Odbojka: Uspješni Centrometal, Kaštel, Nedelišće i Totovec

U susretu prve odbojkaške lige Centrometal je u gostima porazio Zadar 3:1. Domaćin prvi set dobiva 25:19. Centrometal vraća u drugom 25:23.

Velika borba u trećem koja završava na razliku u korist međimurskih odbojkaša 29:27.

Četvrti set opet odlazi na stranu Centrometala 25:18 za tri gostujuća boda. Niže čitajte više o susretu.

Odbojkašice Kaštela dobile su u drugoligaškom rangu Sisak 3:1. Po setovima rezultati su bili 25:20, 25:23, 14:25 i 25:18.

U 2. ligi odbojkaši Nedelišća bili su bolji od Petrinje 3:1 i ubilježili su prvu pobjedu nakon četiri poraza. Po setovima rezultat je bio 25:18, 33:31, 9:25 i 25:20.

Odbojkaši Totovca u Zagrebu su pobijedili Mladost 3:1, po setovima je rezultat bio 25:13, 25:23, 19:25 i 25:19.

U 2. HRL sjever rukometaši Preloga pobijedili su Orahovicu 34:17. Prelog je na tablici 2. s 11 bodova i u idućem kolu u derbiju gostuje kod vodeće Slatine koja ima tri boda više. U 3. HRL sjever rukometaši Info Stara pobijedili su Trnovec 42:30, a Nedelišće je poraženo u Garešnici 33:29.

Više o susretu Centrometala i Zadra: Treća uzastopna pobjeda

Odbojkaši Centrometala ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Ovaj put svladan je Zadar u gostima rezultatom 3:1. Sam početak susreta pripao je domaćinu. Mlada i poletna momčad Zadra povela je sa 8:4, a nakon toga prednost je rasla do nevjerojatnih 22:10.

U tim trenucima ništa dobrog nije bilo u igri kluba iz Črečana, od obrane i servisa, pa do jako loše igre u napadu. Na servis Tomice Posavca Centrometal je napravio seriju od sedam uzastopnih poena i približio se na 18:22, ali više od toga nije išlo i Zadranima je pripao prvi set 25:19.

U drugom nastavlja se nervozna igra Centrometala. Na prvom odmoru bilo je 8:7 za domaće, a na drugom već 16:13. Tada naši igrači rade seriju i vode 17:16. Bilo je to kratko vodstvo jer su domaći opet preokrenuli i u završnicu ušli sa poenom prednosti. Pri rezultatu 24:23 Zadar ne koristi set loptu za 2:0. Prvo Tomica Posavec prolazi u napadu, pa blokom na Suraću donosi set loptu koju opet on rješava prolazom u napadu za 26:24.

Treći set donio je početnu prednost Centrometala na prvom odmoru 8:7. Nastavilo se neizvjesno da bi na drugom odmoru bilo 16:15 za domaće. Tu oni rade još par poena i dolaze do velike prednosti 21:17. Naši sustižu na 21:20, pa na 22:21. Ipak Zadar tad radi promjenu i as servis, te dolazi do tri set lopte kod 24:21. I opet to ne koriste. Prvo Zadrani promašuju servis, pa viner servisom Vabeca i blokom Marina Posavca Međimurci izjednačuju.

Nakon toga Zadrani ne koriste još tri set lopte. Dva puta je prošao u napadu Tomica i jednom Marin Posavec. Tad Tomica radi direktan poen na servisu, a u zadnjem poenu Gotal poentira i set završava 29:27 za Centrometal.

Četvrti set bilo je neizvjesno do desetog poena, a tad Međimurci rade veću seriju i bez problema osvajaju set sa 25:18.

Dobra igra libera Petrana i kapetana Tomice Posavca, te donekle Marina Posavca ovaj je put bila dovoljna da se kući odnesu sva tri boda.

Ovom pobjedom Centrometal je skočio za tri mjesta na ljestvici i trenutno su šesti. U sljedećem kolu dočekuju Daruvar. Utakmica se igra u subotu 19. studenog u dvorani SGC Aton u Nedelišću sa početkom u 17:00 sati. Ulaz je besplatan, te se pozivaju navijači da daju podršku momčadi da ostvari i četvrtu uzastopnu pobjedu. (J.K.)

OK ZADAR – OKM CENTROMETAL 1:3 (25:19, 24:26, 27:29, 18:25)