Rukomet: Međimurje poraženo od Siska

U nastavku rukometne Premijer lige Međimurje je gostovalo kod Siska i poraženo je 35:28. Već nakon prvog dijela domaćin je vodio 19:9.

Domaći igrač Tomislav Nuić zabio je već u tom periodu igre čak 10 golova od čega je bio siguran realizator četiri sedmerca. Kod Čakovčana najraspoloženiji je bio Martinčević s 4 gola. Na sisačkim vratima Josip Kvesić je imao 7 obrana (44%), dok je naš Matija Matučec imao svega 3 obrane (14%).

Nakon 15 minuta rezultat je bio 8:3. Kod 13:7 u 22. minuti domaćini zabijaju četiri gola za redom i podižu na 17:7 te održavaju 10 golova viška do kraja prvog poluvremena koje je završava 19:9.

U nastavku susreta Međimurje smanjuje zaostatak na 6 golova razlike. U 41. minuti bilo je 23:17. Domaćini do 50. minute podižu razliku na osam golova kod rezultata 29:21. U posljednjih pet minuta susreta ulazi se rezultatom 32:24, a konačni rezultat glasio je 35:28.

U čakovečkim redovima Horvatić je zabio 8 golova, po 6 Martinčević i Matić, Peras 4, Varga 2, Sklepić i Budiša 1. Matučec je sakupio 7 obrana i jednu Logožar.

Međimurje ima nakon devet kola dva remija i svega dva boda pri samom začelju tablice. U idućem kolu dočekuju Spačvu iz Vinkovaca, klub koji je novajlija u ligi, ali su pri samom vrhu tablice pa je teško očekivati bodove.