Kuglanje, rukomet i odbojka

U čakovečkom drugoligaškom kuglačkom derbiju Željezničar je pobijedio Čakovec 6:2 s 45 čunjeva razlike. Kod Željezničara je najbolji bio Bojan Košak sa 607 čunjeva, a kod Čakovca Zvonimir Plevnjak s 575 srušenih čunjeva.

U 1. odbojkaškoj ligi Centrometal je poražen od Zagreba 3:0. Po setovima su Zagrepčani slavili 25:16, 25:17 i 25:22. U 2. ligi Totovec je vrlo lako dobio Toplice 3:0 (25:9, 25:11 i 25:7). Nedelišće je poraženo u gostima od Medicinara 3:0 (25:19, 25:15 i 25:21). U 2. ligi odbojkašice Kaštela u nedjelju u 19:00 sati gostuju kod Karlovca. Više o susretu Centrometala niže.

U 2. ligi rukometašice Zrinskog su odigrale 35:35 na gostovanju kod Ivanca. Rukometaši Preloga danas dočekuju Požegu u nedjelju. U 3. ligi rukometašice Čakovca pobijedile su Gradinu 32:15 (12:9), a Prelog je poražen od ruge ekipe TVIN-a 35:21 (14:10). U istom randu rukometaši Nedelišća pobijedili su u gostima Concordiu 28:23, iako su gubili prvo poluvrijeme 14:12.

U košarkaškoj A – 2 ligi Međimurje je u Ludbregu pobijedilo Grafičar 141:60. Čakovec je pobijedio ekipu Petra Zrinskog 70:64. Rudar je kod kuće poražen od Mladosti 69:76.

Iznimno loša predstava Centrometala u Zagrebu protiv istoimenog domaćina donijela je i drugi poraz u prvenstvu. Mlada domaća ekipa ovaj je put bila bolja u svim segmentima i zasluženo slavila. Nadali su se naši da bi na ovom gostovanju mogli do bodova, ali se pokazalo da je domaćin mnogo bolji nego lani.

Sam početak igre donio je ogromnu prednost domaćina od 8:1. Jednostavno naši nisu uspjevali uhvatiti servise tako da tu puno igre nije niti bilo. Velika prednost domaćina je održavana do kraja seta za konačnih 25:16. U drugom setu izjednačena igra sve do 9:9. Tada domaći rade pet poena zaredom i onda održavaju prednost do konačnih 25:17. Dok su u prvom setu naši imali problema sa prijemom u ovom su pak setu promašili previše servisa da bi mogli ravnopravno igrati sa Zagrebom.

U trećem setu izjednačen početak, a onda opet Zagreb odlazi na 13:8. Naši smanjuju prednost i ulazi se u završnicu sa poen-dva prednosti za domaćina. Kod 23:22 naši ne koriste kontru za poravnanje i set i utakmica odlaze na stranu Zagreba sa 25:22. Pokušali su gosti sa više promjena preokrenuti tijek susreta, ali ovaj puta nije bilo raspoloženih igrača za tako nešto.