NEPONOVLJIVA ATMOSFERA

VIDEO I FOTO Međimurci u New Yorku trčali zajedno s više od 50 tisuća trkača iz cijelog svijeta

Jučer se održao 49. NY CITY maraton na kojem je sudjelovalo više od 50.000 trkača iz cijelog svijeta

Na njemu su sudjelovali i troje članova AK Međimurje Čakovec. To su Božica Horvat, Damir Šimunić i Mario Dobša.

Božica je utrku završila za 4 sata, 1 minutu i 33 sekunde. Damiru je trebalo 3 sata, 45 minuta i 9 sekundi, dok je Mario utrku završio za 4 sata, 5 minuta i 31 sekundu, piše Međimurska sportska mreža.

– Hvala navijačima iz Međimurja, čiju smo pozitivnu energiju osjećali tijekom čitavog maratona. Hvala predivnoj publici uz stazu koja je neumorno navijala i uzvikivala naša imena, a posebna radost bila je čuti navijanje na hrvatskom jeziku. U takvoj neponovljivoj atmosferi naši postignuti rezultati bili su iznad očekivanih – rekla je Božica za Međimursku sportsku mrežu.

(Izvor: Facebook grupa Čakovčanke i Čakovčanci)

Trasa maratona prolazila je svim najvažnijim dijelovima ove svjetske metropole, a cilj naših maratonaca bio je uživati u trčanju ulicama Staten Islanda, Brooklyna, Queensa, Bronxa i Manhattana, i biti sudionik ovog najpoznatijeg i najvećeg maratona na svijetu.