ODBOJKA

ŽOK KAŠTEL Ponekad pobjeđuješ, a ponekad učiš

Lako je pisati o pobjedama i uspjesima, ali ima trenutaka kad treba naći pravih riječi u porazu.

Subotnje odbojkaško pripetavanje započelo je prvom lavovskom pobjedom mlade ekipe ŽOK Kaštel 3 Pribislavec, u gostima protiv ekipe OK Totovec 1. Lavovska zato što su igračice Pribislavca, usprkos stalnoj dominaciji ekipe Totovca i dosta lošim izgledima, kako se to činilo na sredini utakmice, uspjele preokrenuti utakmicu u svoju korist.

Nakon dobivenog prvog seta (20:25), uslijedio je pad i Totovec u sljedeća dva seta (25:22; 25:20) dolazi do vodstva 2:1. Drama utakmice i preokret počinje u 4. setu kada pri vodstvu domaćina od 10:6, igračice Kaštela ubacuju u šestu brzinu, uspijevaju dostići Totovec pri samom kraju te u fotofinišu uzimaju vodstvo i završavaju set 23:25.

Drama, samo takva. Završni, peti set, Kaštelanke pritišću od početka i stalno održavaju razliku od 2 poena te završavaju set 12:15 čime utakmica završava rezultatom 2:3. Važna utakmica ne toliko zbog bodova već ponajprije zbog samopouzdanja ovih mladih igračica. Odlična predstava u režiji čitave ekipe ŽOK Kaštel 3. Slijedeći vikend čeka ih domaćinstvo protiv ekipe OK Toplice iz Krapinskih Toplica.

OK Totovec 1: Karla Črep (K), Tena Herak, Ema Jazvić, Elena Jurinjak, Laura Levačić, Sara Meštrić, Rea Posavec, Roberta Šilec, Lana Vinković.
ŽOK Kaštel 3: Ricca Bistrović, Nika Capan, Anja Đuranić (K), Katarina Fumić, Lana Hlišć, Nika Kamenić, Ela Knezić, Ivana Križnik, Hana Laptoš, Ela Mandir, Luna Miličević, Lucija Nađ, Nika Šamarija, Ria Škvorc, Leona Vadlja te trenerica Darina Novaković.

Lako je pisati o pobjedama i uspjesima, ali ima trenutaka kad treba naći pravih riječi u porazu. U porazu kakav se desio ekipi ŽOK Kaštel u srazu s ekipom HOK Gorica iz Velike Gorice, odigrane u subotu u dvorani OŠ Belica.

Iako je ekipa HOK Gorica na vrhu ljestvice, očekivali smo tijesnu borbu, pogotovo što se igralo na domaćem terenu, pred domaćom publikom, tim neizostavnim 7. igračem, uvijek spremnim pomoći u teškim trenucima. No, HOK Gorica je jednostavno bila bolji tim i to su pokazale već od prve minute.

Igračice Kaštela, nikako nisu uspijevale uhvatiti onaj svoj prepoznatljivi ritam i sva tri seta pripala su Velikoj Gorici (18:25, 20:25, 20:25). Uzele su velika 3 boda i lagano cementiraju svoj položaj u vrhu tablice. U idućem kolu ekipa ŽOK Kaštel gostuje u Zagrebu kod HAOK Mladost 3.

ŽOK Kaštel: Tija Budiša, Iva Bulović, Laura Frančić, Ema Frančić (K), Iva Hranilović, Azra Jelenić, Leda Peršak, Željka Obadić, Dina Sabol, Klara Škvorc, Anja Šmitran, Inka Varga, Mirjam Varga te Mailinda Vnuk pod dirigentskom palicom trenera Marka Obadića.
HOK Gorica: Anamarija Bilać, Lara Ćopić, Tea Hrženjak, Dora Ivanković, Ema Ivanković, Ana Jelić (K), Anamarija Knezović, Dora Pokrajčić, Lucija Pokarjčić, Marija Požgajec, Nina Rendulić, Helena Senjić, Tena Špoljarić te trenerica Ida Jenkač.

Sudili su Pejo Kopačević (1. sudac) te Orlando Kozjak (2. sudac).