RUKOMET

SIGURNA POBJEDA Maestralne zrinskice lako sa Slavonkama

Unatoč napornom ritmu rukometašice Zrinskog odigrale su izvrsnu utakmicu od prve do posljednje minute.

Nakon dalekog puta i pobjede u srijedu u Pločama kod Dalmatinke 25:19 pred Zrinskim je bio domaći susret s Osijekom. Od početka do kraja susreta Čakovčanke su odigrale odgovorno i koncentrirano, napravile razliku koju su znalački čuvale tijekom cijelog susreta i ubilježile sigurnu pobjedu.

Gošće su povele 0:1 pa Zrinski okreće na 3:1. Držale su gošće priključak do 8:7 u 11. minuti, a nakon toga je već 14:7 u 19. minuti i tu je utakmica već bila riješena. Poluvrijeme je bilo 20:12.
U nastavku Čakovčanke čuvaju prednost i najveća razlika je bila kod 30:21 u 48. minuti. Bilo je i 33:24 u 57. minuti pa domaći trenerski dvojac PavlekovićPetek u igru ubacuje mlade snage. Osječanke to koriste i smanjuju na konačnih 34:29.

Kod Zrinskog je najefikasnija bila Lea Vukojević s 11 golova, a gostima nije pomoglo ni to što su početkom drugog dijela na njoj zaigrali s ‘flasterom’. Car je postignula 8 golova, Gavrić 6, Šestak 5, Pajić 3 i Blagus 1. Kozjak je bila odlična na vratima, skinula je nekoliko ‘zicera’ i ubilježila 8 obrana.

Zrinskome je ovo treća prvenstvena pobjeda i sada imaju 7 bodova te su trenutno preskočili Sinj i nalaze se na 7. mjestu. Nastavlja se naporan ritam i već u ponedjeljak u 20:00 sati u dvorani Graditeljske škole gostuje Podravka.

Čestitke zrinskicama na uspješnom tjednu i trenerskom dvojcu Pavleković – Petek na obavljenom poslu, a treba čestitati i navijačima na podršci našim rukometašicama, osobito bubnjarima koji su dali sve od sebe i bili prava bučna navijačka podrška.

LEA VUKOJEVIĆ: ‘Iznenadile smom same sebe’

Uoči susreta zrinskica Lea Vukojević dobila je cvijeće za reprezentativne nastupe, a u ovom susretu je bila najefikasnija: ‘Mislim da smo iznenadile same sebe. U ova zadnja dva kola smo stvarno dobro igrale, dobru obranu, u napadu smo lako postizale golove i što je najbitnije nisu nam puno golova iz kontri zabijali. Borbene smo, vraćale smo se koliko smo se mogle, tukle smo se u obrani i pokušavale postizati golove u napadu. Čestitam curama i trenerima i nadam se da ćemo nastaviti niz.’

U ponedjeljak u 20:00 sati u Čakovec dolazi Podravka o čemu Lea kaže: ‘Dat ćemo sve od sebe, svima je naporno. Nas većina tu radi i studira i još uspijemo sve ukomponirati. Protiv Podravke pokušat ćemo i dat ćemo sve od sebe. Dat ćemo priliku i mlađima da iskuse igrati proitv Podravke što će njima puno značiti, a mi ćemo se malo odmoriti. Dragi navijači, pozivam vas u što većem broju i dođite nas bodriti.’

DARINKA PAVLEKOVIĆ: ‘Cure su odigrale fantastično, s Podravkom ćemo se boriti’

Na trenerskoj klupi Čakovčanki su Darinka Pavleković i Radovan Petek. Pavleković nam je nakon susreta rekla: ‘Sve čestitke curama i navijačima. Osvojili smo nove bodove i opravdali one od srijede u Pločama gdje su odigrale fantastično. Moram napomenuti da je Dalmatinka danas dobila u gostima Umag 29:28 što znači da u srijedu nismo imale laganog protivnika. Uspjele smo se odmoriti i dva dana zajedno trenirati i sve čestitke curama na izvrsnoj borbi na terenu. Ovih dva tjedna što sam s njima zajedno to je sada drugačije, kapa do poda curama.’

O najavi susreta s Podravkom Pavleković je rekla: ‘To će biti lakša utakmica. Cure će se sigurno boriti, pokušat ćemo prezentirati što bolji rukomet u Međimurju. Nama je priroritet utakmica u petak doma s Umagom. Prioritet su nam dva boda s njima.’

O odlasku Gorana Mrđena i promjeni na klupi Zrinskog Pavleković još kaže: ‘Trener Mrđen je iz obiteljskih razloga napustio klub. Trenera tu sad nema pa smo Petek i ja preuzeli klupu. Hoće li biti to tjedan ili dva ne znamo, mi čekamo. Već u nedjelju mi s mlađim dobnim skupinama putujemo u Slavonski Brod. Nama je ovo ludi tjedan.’