Međimurski kup: Hrvatski trećeligaš Čakovec bolji od Rudara

Odigran je i posljednji susret šesnaestine finala međimurskog nogometnog kupa.

Čakovec je u Murskom Središću pobijedio Rudar 4:3. Početak je bio vrlo vatren. Niti pola sata igra nije trebalo da gledatelji vide čak pet golova.

Rudar je poveo 1:0 golom Darija Šoltića u 3. minuti, Čakovec izjednačio na 1:1 golom Karla Balenta u 7. minuti.

Već minutu nakon toga Čakovčane u vodstvo 2:1 dovodi Nikola Pomper. Rudar golom Marka Šoltića izjednačava na 2:2 u 23. minuti.

No Čakovec opet nakon samo dvije minute euro – golom Danijela Mesarića ima minimalno vodstvo 3:2.

Rudar se uspio vratiti na 3:3 u 72. minuti golom Matije Županca.

U 87. minuti Čakovec preko svog kapetana Danijela Novaka zabija četvrti gol za slavlje 4:3 i prolazak u osminu finala gdje će igrati s BSK-om iz Belice.

U ponedjeljak će se ždrijebom odrediti domaćini susreta osmine finala.

Strijelci: 1:0 Dario Šoltić (3. min) ,1:1 Karlo Balent (7. min), 1:2 Nikola Pomper (8. min) 2:2 Dario Šoltić (23. min), 2:3 Daniijel Mesarić (25. min), 3:3 Matija Županec (72. min), 3:4  Danijel Novak (87. min)

NK Rudar: Mario Rajf, Tomica Simun (Matija Vinko 72. min), Nino Šprajc (kap.), Nino Vuri, Dario Šoltić, Matija Županec, Marko Šoltić, Matejas Antonović (Alen Kovačić 46. min), Matija Zadravec, Nikola Šoltić, Mario Žganec.

NK Čakovec: Jura Banfić, Nino Pintarić, Danijel Novak (kap.), Nikola Pomper (Vanja Šarić 89. min), Danijel Mesarić, Mario Sečan, Karlo Balent (Milan Mesarić 82. min), Luka Jakšić (Vjekoslav Pintarić 56. min), Davor Jambrošić, Igor Mihalic (Denis Bobičanec 56. min), Luka Bobičanec.