ODBOJKA

Osvojen prvi bod, malo nedostajalo za sva tri

Odbojkašice Kaštela dočekale su Karlovac.

Odlična utakmica u pet setova u 1. B NOL ligi između ŽOK Kaštel Pribislavec i ekipe OK Karlovac. Rezultat  susreta 3:2 za gostujuće  igračice govori kakva se odlična odbojka igrala.

Veliki interes gledatelja za prvi domaći susret Kaštelanki na domaćem terenu i odličan početak prvog seta i vodstvo 5:2 uz odličnu odbojku. Ne ispuštaju vodstvo te vode 18:14  i osvajaju prvi set 25:21.

Drugi set ponudio je sasvim drugu igru i gostujuće igračice odličnom igrom  i malo pogrešaka u cijelom setu osvajaju 25:15.

Treći set uz odličnu odbojku i borbenošću gostujuće igračice odlično otvaraju set i vode 12:6, Kaštelanke počinju igrati puno bolje dostižu rezultat 16:16 te potpuno preokreću set i pobjeđuju 25:23.

Otvaranje četvrtog seta pripalo je Kaštelankama i vodstvo 12:9, a kod rezultata  23:19 te 24:22 i sigurnog završetka susreta, kod drugog servisa za pobjedu gostujuće igračice odigravaju odlično i preokreću te pobjeđuju 27:25.

Izjednačeni susret obje ekipe u petom setu Kaštelanke su vodile 10:,8 ali nije bilo koncentracije u završnici te gostujuća ekipa pobjeđuje 15:12 i ukupnim rezultatom 3:2 odnosi dva boda. Poslije dva kola i osvojenim prvim bodom Kaštelanke počinju se pripremati za treće kolo u kojem gostuju u Zagrebu kod  OK Novi Zagreb.

ŽOK Kaštel: Željka Obadić, Herman Ljerka, Bulović Iva, Inka Varga, Ema Frančić, Mailinda Vnuk, Mateja Posavec, Darina Novaković, Tija Budiša, Varga Mirjam, Knezić Matea, Prprović Petra. Trener Marko Obadić.

OK Karlovac: Grčić Gabrijela, Malnar Tija, Luketić Melanija, Kolaković Doroteja, Prahović Maja, Banjavčić Petra,Vuk Kristina, Dujmović Tara, Šolić Tea,  Lukas Lea, Grubešić Lora, Vrbanec Dora, Badanjak Ella, Belobaba Sanja. Trener Zdjelar Irena.