Pobjede Međimurca, Rudara i Pušćina

U nedjeljnom popodnevnom terminu kompletirano je drugo kolo nogometnih liga.

U 4. NL Čakovec – Varaždin u međimurskom derbiju je Međimurec dočekao Omladinca iz Novog Sela Rok. U prvom dijelu bez golova, ali po jedna prečka na svakoj strani. Gol odluke djelo je Golika iz slobodnog udarca za pobjedu domaćina 1:0.

Ostali naši klubovi su gostovali. Rudar je igrao kod Nedeljanca i pobijedio je 2:0 s oba gola u prvom dijelu.

Pušćine je gostovalo kod Jalžabeta gdje je uvjerljivo slavilo 5:2. Već je poluvrijeme bilo 3:0 za našu ekipu.

Polet Sveti Martin na Muri je igrao kod ekipa Dubravka – Zagorac. Poluvrijeme je bilo 0:0. Polet je poveo 0:1 golom Horvata u 56. minuti. Ribić u 72. minuti vraća na 1:1. U 79. minuti gol Mezge i Polet ima prednost 1:2. U 85. minuti gol Katalenića za konačnih 2:2.

4. NL Čakovec – Varaždin: petak Dinamo (D) – Novi Marof 5:0 prekid u 55. minuti zbog udara groma, subota Nedelišće – Mladost Komet 5:2, Podravina – Bednja 3:3, nedjelja Sloga (Č) – Varteks 0:5, Međimurec – Omladinac (NSR) 1:0, Nedeljanec – Rudar 0:2, Jalžabet – Pušćine, Dubravka–Zagorac – Polet (SMnM) 2:2.

1. ŽNL: Samo Jurovčanima gostujući bodovi

U šest nedjeljnih susreta čak pet domaćih pobjeda i jedno gostujuće slavlje. U Oporovcu je Galeb poražen od Bratstva (J) 2:3. Najefikasniji domaćin je bila Mladost (SM) koja je pobijedila Podturen 6:3. Poluvrijeme je bilo 3:1.

Minimalne pobjede ubilježili su Graničar (K) protiv Slobode (S) 2:1, Spartak protiv Jedinstva (GM) 2:1 i BSK protiv Poleta (P) 1:0. Sloga (Š) je bila bolja od Centrometala 4:2.
1. ŽNL: subota Kraljevčan 38 – Trnava 2:2, Dinamo (P) – Hodošan 4:1, nedjelja Mladost (SM) – Podturen 6:3, Graničar (K) – Sloboda (S) 2:1, Galeb – Bratstvo (J) 2:3, Spartak – Jedinstvo (GM) 2:1, Sloga (Š) – Centrometal 4:2, BSK – Polet (P) 1:0.

2. ŽNL skupina A: Dubravčanu i Radničkom gostujući bodovi

U osam nedjeljnih susreta dva gostujuća slavlja i šest pobjeda domaćina. Drava (K) je poražena kod kuće od Radničkog 1:2 kao i ČAK od Dubravčana 0:2 s oba gola u prvom dijelu.

Omladinac (DS) je s visokih 6:1 porazio Dravu (DM). Jadran je bio bolji od Borca PMP 3:2, a Naprijed od Croatije 2:0. Uvjerljivi su bili domaćini Draškovec-Geothermae protiv Borca (DH) 4:0, a istim je rezultatom Vidovčan ispratio Mladost (I). I Budućnost (P) je bila uvjerljiva kod kuće pobijedivši Mladost (D) 3:0.

2. ŽNL skupina A: nedjelja Drava (K) – Radnički 1:2, Omladinac (DS) – Drava (DM) 6:1, Jadran – Borac PMP 3:2, Naprijed – Croatia 2:0, Draškovec-Geothermae – Borac (DH) 4:0, Budućnost (P) – Mladost (D) 4:0, Vidovčan – Mladost (I) 4:0, ČSK – Dubravčan 0:2.

2. ŽNL skupina B: Donji Koncovčak i Bratstvo (SV) upisali gostujuće pobjede

Razočarenje u Brezju gdje je Hajduk poražen od Donjeg Koncovčaka 0:2. Brezovčani su u dva kola i bez gola i bez boda. Venera je poražena od Bratsva (SV) 1:4 pa ovo baš i nije bila dobra nedjelja za svetojurjevske klubove. Učinak je popravio Mali Mihaljevec koji je kod kuće pobijedio Strahoninec 3:2.

Jedinstvo (NSnD) je s 5:2 svladalo Slobodu (M). Trnovec je u susjedskom derbiju bio bolji od Pobjede 4:0. Jedini remi je bio u Miklavcu gdje su Budućnost i Omladinac (M) odigrali 2:2.

2. ŽNL skupina B: subota Hajduk (Š) – Mura 0;3, Plavi (Pek.) – Sokol 0:1, nedjelja Hajduk (B) – Donji Koncovčak 0:2, Jedinstvo (NSD) – Sloboda (M) 5:2, Venera PMP – Bratstvo (SV) 1:4, Mali Mihaljevec – Strahoninec 3:2, Budućnost (M) – Omladinac (M) 2:2, Trnovec – Pobjeda 4:0.

3. ŽNL: Međimurje – Čakovec postignulo 16 golova

Zasadbreg 77 je s minimalnih 1:0 pobijedio Otok. U susjedskom derbiju poraz Mladosti (S) od Zebanca 0:2.

Međimurje – Čakovec je imalo pucački trening u pobjedi nad Paragom od čak 16:0.

3. ŽNL: subota Napredak – Dubrava 1:0, Bratstvo (P) – Graničar (N) 5:1, Vučetinec – Dinamo (Ž) 3:1, nedjelja Zasadbreg 77 – Otok 1:0, Međimurje-Čakovec – Parag 16:0, Mladost (S) – Zebanec 1986 0:2. Torpedo je bio slobodan.