MEĐIMURJE poraženo, Nedelišće pobijedilo, Kraljevčan prvak

U 3. HNL istok neugodno iznenađenje. Međimurje je poraženo kod posljednjeg Belišća 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:1. Naš predstavnik nam je rekao da su domaćinu dosuđena dva nepostojeća kaznena udarca i da su Čakovčani pokradeni u ovom susretu.

3. HNL istok: Belišće – Međimurje 3:1.

4. HNL: Pobjeda Nedelišća

U jedinom četveroligaškom subotnjem susretu Nedelišće je pobijedilo Podravinu 2:1 golovima Pompera u 30. minuti i Slunjskog u 62. minuti. Gosti su postigli počasni pogodak u sudačkoj nadoknadi.

4. HNL: četvrtak Polet (SMnM) – Jalžabet 7:0, subota Nedelišće – Podravina, nedjelja u 10:00 sati Sloga Čakovec – Rudar, nedjelja u 17:00 sati Pušćine – Mladost Komet, Dinamo (D) – Međimurec, Novi Marof – Sloboda (S), Nedeljanec – Plitvica (G), Bednja – Zelengaj.

1. ŽNL: Hodošan kući pjevajući

Polet je u Pribislavcu poražen od Hodošana 0:1 golom u drugom poluvremenu. Domaćin je dva puta tresao okvir gola i imao još prigoda koje nisu bile iskorištene.

1. ŽNL: subota Polet (P) – Hodošan 0:1, nedjelja u 17:00 sati Sokol – Dinamo (P), Galeb – Graničar (K), Sloga (Š) – Omladinac (NSR), Trnava – BSK, Podturen – Jedinstvo (GM), Spartak – Centrometal, Naprijed – Mladost (SM).

2. ŽNL skupina A: Kraljevčan prvak

U Donjem Kraljevcu pobjeda Kraljevčana nad Vidovčanom 6:2. Poluvrijeme je bilo 4:1. Hat – trick kod domaćina je djelo Dine Novaka, dva gola postignuo je Vadlja i jedan Hađikan. Ovom pobjedom Kraljevčan je matematički osigurao naslov prvaka na čemu im čestitamo, a domaći predstavnik nam je rekao da i dalje namjeravaju igrati u istom tempu i pobjeđivati do kraja prvenstva.

2. ŽNL skupina A: subota Kraljevčan 38 – Vidovčan 6:2, nedjelja u 17:00 sati Jedinstvo (NSD) – Croatia, Radnički – Budućnost (M), Budućnost (P) – Dubravčan, Jadran – Omladinac (DS), ČSK – Mladost (D), Borac PMP – Drava (K). Mladost (I) je slobodna.

2. ŽNL skupina B: Uspješni gosti

U ogledu Donjeg Koncovčaka i Strahoninca nije bilo pobjednika, susret je završio 2:2. Domaćin je poveo iz kaznenog udarca, gosti poravnali pa domaćin do poluvremena poveo 2:1. Gosti su od 35. minute ostali s igračem manje nakon što je srušen domaći igrač u izglednoj prilci. U nastavku gosti izjednačili i realna podjela bodova u korektnom susretu. Hajduk (Š) je poražen od Bratstva (SV) 0:2 golovima u prvom poluvremenu.

Šenkovec je kao domaćin igrao u Malom Mihaljevcu i poražen je od Trnova 1:5. Poluvrijeme je bilo 0:2.

2. ŽNL skupina B: subota Donji Koncovčak – Strahoninec 2:2, Hajduk (Š) – Bratstvo (SV) 0:2, Šenkovec – Trnovec 1:5 (igralo se u Malom Mihaljevcu), nedjelja u 17:00 sati Mura – Zasadbreg 77, Bratstvo (J) – Pobjeda, Mali Mihaljevec – Venera PMP, Sloboda (M) – Plavi (Pek.), Hajduk (B) – Omladinac (M).

3. ŽNL: Otok i Draškovec uspješni gosti

Vučetinec je poražen od Otoka 0:1, a Napredak od Draškovca 0:4. Međimurje – Čakovec je porazilo Dinamo (Ž) 9:2. Poluvrijeme je bilo 5:2.

3. ŽNL: subota Vučetinec – Otok 0:1, Napredak – Draškovec-Geothermae 0:4, Međimurje-Čakovec – Dinamo (Ž) 9:2, nedjelja u 17:00 sati Drava (DM) – Parag, Borac (DH) – Mladost (S). Torpedo – Bratstvo (P) igrat će u četvrtak 31. svibnja u 17:30 sati.