KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Mladost (SM) slavila u Gornjem Mihaljevcu

Tijekom nedjelje odigrani su susreti u županijskim nogometnim ligama, a nastavak prvenstvenih nogometnih događanja je već u utorak i srijedu u 4. HNL te u prvoj i dvjema drugim međimurskim nogometnim ligama.

1. ŽNL: Mladost (SM) slavila u Gornjem Mihaljevcu

U četiri nedjeljna prvoligaška susreta tek jedna domaća pobjeda, jedna gostujuća i dva remija. Jedinstvo (GM) je poraženo od Mladosti (SM) 0:2 s jednim golom u svakom poluvremenu. BSK je pobijedio Naprijed 2:1. Poluvrijeme je bilo 1:0. Gosti su poravnali u drugom dijelu, a domaćin drugim golom uzima sva tri boda.

Mladost (SM) je slavila u Gornjem Mihaljevcu

Sokol i Sloga (Š) završili su 2:2. Gosti su poveli, a domaćin poravnao iz kaznenog udarca. U nastavku domaćin ima prednost, a gost golom desetak minuta prije kraja dolazi do boda. U Kotoribi su Graničar i Podturen odigrali bez golova 0:0.

Minimalna pobjeda BSK-a

1. ŽNL: subota Dinamo (P) – Centrometal 3:2, Omladinac (NSR) – Spartak 3:1, Hodošan – Trnava 2:2, Polet (P) – Galeb 2:1, nedjelja Jedinstvo (GM) – Mladost (SM) 0:2, BSK – Naprijed 2:1, Graničar (K) – Podturen 0:0, Sokol – Sloga (Š) 2:2.

U Vratišincu bez pobjednika

2. ŽNL skupina A: Velika pobjeda Kraljevčana u derbiju

U velikom proljetnom derbiju Dubravčan je poražen od Kraljevčana 0:3. Poluvrijeme je bilo 0:2. Dvostruki strijelac za goste je bio Dino Novak i jedan gol je postignuo Vjekoslav Cvek. Kraljevčan ima velikih 8 bodova prednosti i još k tome utakmicu manje, manje – više današnjom pobjedom su odlučili prvenstvo, kako nam je rečeno do kraja prvenstva jure sve pobjede.

Velika pobjeda Kraljevčana u derbiju

Omladinac (DS) je poražen od ČSK-a 2:3. Gosti su na poluvremenu imali 0:2. Jedinstvo (NSnD) je došlo u derbiju začelja do važne pobjede nad Jadranom 2:1. Poluvrijeme je bilo 2:0.

ČSK je osvojio gostujuće bodove

Croatia je pobijedila Mladost (D) 3:1, a još uvjerljiviji domaćin je bio Vidovčan protiv Drave (K) 4:0. Mladost (I) je petardom ispratila Borac (T) s čistih 5:0. Radnički je poražen od Budućnosti (P) 0:3.

2. ŽNL skupina A: nedjelja Croatia – Mladost (D) 3:1, Vidovčan – Drava (K) 4:0, Mladost (I) – Borac PMP 5:0, Omladinac (DS) – ČSK 2:3, Dubravčan – Kraljevčan 38 0:3, Jedinstvo (NSD) – Jadran 2:1, Radnički – Budućnost (P) 0:3. Budućnost (M) je slobodna.

2. ŽNL skupina B: Pet klubova na vrhu dijeli samo jedan bod

Bit će luda završnica ove lige jer čak pet vodećih klubova dijeli jedan jedini bod. Plavi i Tnovec odigrali su bez pobjednika 1:1.

Venera je bila bolja od Šenkovca 3:1.

Tri gola i tri boda Strahonincu

Pobjeda i Sloboda (M) su odigrali 2:1. Domaćin je poveo, gost okrenuo i poluvrijeme je 1:2. Domaćin u nastavku igra s igračem manje, ali daje gol za 2:2. Strahoninec je pobijedio Mali Mihaljevec 3:0. Poluvrijeme je bilo 1:0 golom iz kaznenog udarca. Mura i Hajduk (Š) su odigrali 1:1.

2. ŽNL skupina B: subota Zasadbreg 77 – Omladinac (M) 3:2, Bratstvo (SV) – Hajduk (B) 2:1, Donji Koncovčak – Bratstvo (J) 1:2, nedjelja Plavi (Pek.) – Trnovec 1:1, Venera PMP – Šenkovec 3:1, Pobjeda – Sloboda (M) 2:2, Strahoninec – Mali Mihaljevec 3:0, Mura – Hajduk (Š) 1:1.

3. ŽNL: Draškovcu derbi i prvo mjesto

Draškovec je pobijedio Borac (DH) 1:0 i s bodom viška je preuzeo prvo mjesto. Strijelci su u ostalim susretima bili raspucani.

Tako je Otok pobijedio Bratstvo (P) 11:1, Drava (DM) je bila bolja od Napretka 10:2, a Torpedo od Paraga 9:1. Dinamo (Ž) i Mladost (S) završili su 3:5. Obrane su izgleda danas odmarale.

3. ŽNL: subota Vučetinec – Međimurje-Čakovec 3:0, nedjelja Otok – Bratstvo (P) 11:1, Dinamo (Ž) – Mladost (S) 3:5, Draškovec-Geothermae – Borac (DH) 1:0, Parag – Torpedo (igra se u Križovcu) 1:9, Drava (DM) – Napredak 10:2.

NOGOMETNI PRVENSTVENI SUSRETI U UTORAK I SRIJEDU

U 4. HNL 23. kolo se igra u utorak 1. svibnja od 17:00 sati, a igrat će: Pušćine – Nedelišće, Međimurec – Sloga (Č), Rudar – Polet (SMnM), Sloboda (S) – Zelengaj, Mladost Komet – Nedeljanec, Jalžabet – Dinamo (D), Plitvica (G) – Bednja, Podravina – Novi Maorf.

U 1. ŽNL u susretima zaostalog 17. kola u utorak od 17:00 sati igraju Spartak – Trnava i Naprijed – Sloga (Š), dok u srijedu igraju Podturen – Dinamo (P), Mladost (SM) – Galeb, Centrometal – Polet (P), Jedinstvo (GM) – Sokol, BSK – Hodošan i Omladinac (NSR) – Graničar (K).

U 2. ŽNL skupina A u utorak u 10:00 sati igraju Mladost (I) – Budućnost (M), a u srijedu od 17:00 sati Kraljevčan 38 – Croatia, Borac PMP – Jadran, Drava (K) – Budućnost (P), Mladost (D) – Radnički, Vidovčan – Jedinstvo (NSD) i Omladinac (DS) – Dubravčan. ČSK je slobodan.

U 2. ŽNL skupina B u utorak od 17:00 sati igraju Hajduk (B) – Mali Mihaljevec, Šenkovec – Hajduk (Š) i Omladinac (M) – Donji Koncovčak, dok će u srijedu igrati Sloboda (M) – Zasadbreg 77,Trnovec – Bratstvo (J),Plavi (Pek.) – Mura, Venera PMP – Strahoninec i Bratstvo (SV) – Pobjeda.