MARIO NOVAK: ‘Pripreme duže traju od trajanja lige’

Košarkaši Međimurja odigrali su posljednji susret u Drugoj muškoj ligi Sjever. Kako je prošao susret pitali smo trenera Maria Novaka: ‘Jučer smo odigrali i posljednju (zaostalu) utakmicu na gostovanju u Bjelovaru. Na žalost, osvajanje prvenstva smo proslavili porazom 86:76. Utakmicu smo odigrali u šarenom sastavu bez Ostoje, Krajačića, Horvata, Rusaka i ozlijeđenog mlađeg Kranjčeca.

Prva četvrtina je završila minimalnim vodstvom domaćina. Na poluvrijeme odlazimo s našom minimalnom prednošću. U drugo poluvrijeme smo ušli dekoncentrirano, makar bih rekao i pomalo umorno zbog smanjene rotacije. Slabija treća četvrtina je i odlučila pobjednika. U posljednjoj četvrtini smo pokušavali stići domaćina, ali jednostavno nije bilo snage i koncentracije. Valja napomenuti da je prve drugoligaške minute odigrao i mladi Frane Juras zajedno sa svojim ocem Samirom.’

Liga je gotova, što sada: ‘Slijedi kvalifikacijski turnir za popunu Prve muške lige. Odluku će Klub donijeti u sljedećim tjednima, a do tada ćemo trenirati i pripremati se kao da ćemo igrati Kvalifikacije. U slučaju da odustanemo, trenirat ćemo u smanjenom intenzitetu i pripremati se za sljedeću sezonu.’

Što se tiče trajanja lige neke stvari baš i nisu logične: ‘Apsurd ovogodišnje lige je da su nam duže trajale pripreme (ljeto i zima) za ligu nego što je trajala sama liga, a sada slijedi pauza od sedam mjeseci do početka nove natjecateljske sezone, ako se skupi dovoljan broj zainteresiranih klubova). Bez obzira na sve, čestitam svim igračima, Upravi i svima koji su na bilo koji način pomogli i pomažu klubu, na osvojenom prvenstvu.’