SUPERLIGA (Ž) Protiv Pule tek jedna pobjeda Paule Markati

U 14. kolu HEP Superlige za stolnotenisačice igračice Hodošana su u nedjelju ugostile Pulu. Utakmica je počela točno u podne, a vrlo jake Puljanke su izborile uvjerljivu pobjedu, kojom nastavljaju utrku za četvrto mjesto i plasman u doigravanje za prvakinje Hrvatske. Jedinu pobjedu za domaći sastav u prvoj je partiji osvojila Paula Markati protiv Ljiljane Janković, koju je, isto kao i Josipu Zajec, u prvom dijelu prvenstva dobila i u Puli.

Nije uspjela u četvrtoj partiji pobijediti i Martu Vukelić, jednu od boljih juniorki Hrvatske na dvojnu registraciju Puli ustupljenu iz Aquaestila, od koje je izgubila s glatkih 3:0 pa nije, ako već ekipa ne može osvojiti bodove, bar poboljšala svoj pojedinačni skor. S Matejom Omblom je još osvojila jedan set u igri parova, a Ombla je solidan otpor pružila Josipi Zajec, ali je uspjela dobila tek jedan set. Na žalost, Nika Jakopović i dalje je ostala bez ijedne pobjede u prvenstvu, a u ovoj utakmici od nje je uvjerljivo bolja u drugoj partiji bila Vukelić.

U ostalim utakmicama nije bilo utakmice, koja bi se mogla nazvati derbijem. Interesantne su trebale biti one među ekipama iz gornje polovice tablice u kojima su, uz superiornoga Dra. Časla, već gotovo sigurne učesnice doigravanja Aquaestil i Varaždin igrale protiv, uz Pulu kandidatkinja za četvrto mjesto u play-offu, Mladosti iz Petrinje i TIS-a, i pobijedile s po 4:1. Dr. Časl i HASTK Mladost pak su s po 4:0 slavili protiv Bjelovara i Vrsara, ekipa koje su s našim Hodošanom pri dnu tablice.

REZULTATI
Hodošan – Pula 1:4
(Markati – Janković 3:1 /11:7, 11:5, 12:14, 13:11/, Jakopović – Vukelić 0:3 /2:11, 6:11, 2:11/, Ombla – Zajec 1:3 /4:11, 11:6, 8:11, 7:11/, Markati/Ombla – Vukelić /Zajec 1:3 /6:11, 7:11, 11:9, 5:11/, Markati – Vukelić 0:3 /7:11, 5:11, 5:11/, sudac: Mladen Vidović, Mihovljan)
TIS – Varaždin 1:4
Vrsar – HASTK Mladost 0:4
Dr. Časl – Bjelovar 4:0
Mladost Petrinja – Aquaestil 1:4