BADMINTONAŠI Međimurja osvojili sedam medalja

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održano je Veteransko pojedinačno Prvenstvo Hrvatske 2018. na kojemu je nastupilo 42 najbolja veteranska igrača i igračica iz 12 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila veteranska ekipa našeg kluba pod vodstvom trenera i igrača Danijela Zadravca. Voditelji natjecanja bio je Filip Mikolaj, vrhovni sudac Ivanka Pokorni iz Zagreba i suci Jelena Novak,Viktor Ružić i Helena Kovač. VPH 2018 svečano je otvorio tajnik Tomislav Grubić.

U konkurenciji veterana +35 naslov državnog prvaka osvojio je Antonio Lovrić (PZ) pobijedivši u finalu Sandija Šabana (VG) 2:1. Brončane medalje osvojili su Nikica Šikić (SZ) i Hrvoje Jerkin ( VG).

U konkurenciji veteranki +35 naslov državne prvakinje osvojila je Maja Žubrinić (Flex) pobjedivši u finalu Atanu Škalko (Flex) 2:0. Brončane medalje osvojile su naše igračice Bisera Zadravec i Jasmina Lučić (obje MČ).

U konkurenciji muških parova veterana +35 naslov državnih prvaka osvojio je par Antonio Lovrić / Marjan Vugrinec (PZ/KC) pobijedivši u finalu naš par Danijel Zadravec / Nikola Šoštarić (MČ) 2:1. Brončane medalje osvojili su: Nikica Šikić / Goran Miletić (SZ/FL) i Dalibor Duspara / Sandi Šaban (PZ/VG).

U konkurenciji ženskih parova +35 naslov državnih prvakinja osvojile su Nina Kovačić / Lidija Petrinović (MZ) pobijedivši u finalu par Atana Škalko / Maja Žubrinić (FL) 2:0. Brončane medalje osvojilie su naš par Jasmina Lučić / Bisera Zadravec i Lidija Šaban / Ivana Andabaka (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova +35 naslov prvaka osvojili su Marjan Vugrinec / Natalija Kompari (KC) pobijedivši u finalu par Antonio Lovrić / Nina Kovačić (PZ/MZ) 2:1. Brončane medalje osvojili su naš par Danijel i Bisera Zadravec (MČ ) i Nikola Sulić / Ivana Andabaka (MZ).

U konkurenciji veterana +45 naslov prvaka osvojio je Marjan Vugrinec (KC) pobijedivši u finalu Dalibora Dusparu (PZ) 2:0. Brončane medalje osvojili su Sandi Šaban (VG) i Nikica Šikić (SZ). Filip Vadlja je ispao u četvrtfinalu.

U konkurenciji muških parova veterana +45 naslov prvaka osvojio je naš par Danijel Zadravec / Filip Vadlja pobijedivši u finalu par Sandi Šaban / Nikica Šikić (VG/SZ) 2:0. Brončane medalje osvojili su Aleš Lotrič / Milan Medić (TI) i Dalibor Duspara / Marjan Vugrinec (PZ/KC).

U konkurenciji mješovitih parova veterana +45 naslov prvaka osvojili su par Sandi Šaban / Lidija Šaban (PZ/MZ) pobijedivši u finalu par Miroslav Vurdelja / Nina Kovačić (MZ) 2:1. Brončane medalje osvojili su Neven Tadej / Ivana Andabaka (MZ) i Damir Skorup / Lidija Petrinović (MZ).

U konkurenciji veterana +55 naslov prvaka svojio je Leo Miler (Flex) pobijedivši u finalu Damira Skorupa (SZ) 2:0. Brončane medalje osvojili su Neven Tadej (MZ) i Zdenko Mihetec (SZ).

U konkurenciji parova veterana +55 naslov prvaka osvojili su Zdenko Mihetec / Neven Tadej (SZ/MZ) pobijedivši u finalu par Leo Miler / Damir Skorup (FLEX/SZ) 2:1. Brončanu medalju osvojio je naš par Damir Špiranec /Rajko Bel (MČ ).

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji VPH: generalni sponzor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec i Bioinstitut Čakovec, srebrni sponzori: PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće i Senko Štefanec te brončani sponzori: Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Generalni pokrovitelj: Grad Čakovec i pokrovitelji: II. OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.