OK CENTROMETAL Svaka utakmica kvalifikacijska

Odbojkaši osječke Murse i Centrometala u direktnoj utakmici zadnjeg kola prve faze prvenstva odlučivali su o tome koja će se momčad u drugoj fazi lige boriti od prvog do četvrtog mjesta, a koja od petog do osmog mjesta. Igrači Centrometala za to su trebali pobjedu od 3:0 ili 3:1, svi ostali rezultati išli su na ruku domaćim igračima.

Prva dva poena na utakmici donio je napadom Čičković za Centrometal, do kraja seta više nije dobio loptu. Preokrenuo je brzo domaćin, poveli su s tri poena. Centrometalovci se ne predaju i uspijevaju poravnati kod 12:12. Nakon promjene as na Kurtešu, nakon toga sve ide na ruku Mursi koja dobiva prvi set 25:19. Taj prvi set Centrometal je jako loše servirao, nije tu bilo potrebne agresija, dok prijem nije bio dobar. Korekcije je napad jako loše rješavao, domaći su bez problema rješavali kontre.

Drugi set kreće vodstvom Murse. Sada su Međimurci imali gotovo savršen prijem, ali i lošu igru u napadu. Većinu seta Osječani su bili u prednosti od par poena. Loš igru u napadu Vincek i Bogdanović su nadomjestili dobrim servisom i vratili Međimurce u igru. Ušlo se u neizvjesnu završnicu, prvi je do set lopte došao Centrometal, ali je Posavec blokiran. Potom dva smeča u aut Vinceka i Jurasa i kraj svih nada za Centrometal. Činjenica je da su srednjaci kod Centrometala prošli gotovo sve lopte, ali se tehničar gostiju u ključnim trenucima odlučio za vanjske igrače koji definitivno nisu imali svoj dan.

U trećem nebitnom setu kod Centrometala je promijenjena većina igrača, završilo je 25:14 za Mursu.

Valja napomenuti da su utakmicu sudili suci iz županije domaćina. Centrometal je tražio neutralne suce, nije udovoljeno. Činjenica je da su oni odsudili pametno, što nije bilo sporno odsudili su u redu, što je bilo sporno sve u korist domaćina. Tako je Centrometal prvi dio natjecanja završio na petom mjestu na tablici.

Druga faza natjecanja započinje već narednog vikenda. U njoj će Centrometal igrati dvokružnim bod sustavom protiv Kitro Varaždina, Siska i zagrebačkog Medicinara. Prvu utakmicu Centrometal igra kod kuće u subotu 10. veljače protiv Medicinara, početak utakmice je u 18:00 sati.

U drugi krug prenose se bodovi iz međusobnih susreta. Tako Centrometal prenosi 11 bodova, Sisak i Medicinar po 10, a Kitro Varaždin 5 bodova. Na kraju će dvije najbolje momčadi izboriti pravo nastupa u doigravanju. Nadamo se da će igrači Centrometala shvatiti da je nadalje svaka utakmica kvalifikacijska.

MOK MURSA OSIJEK – OKM CENTROMETAL 3:0 (19, 24, 14)