TRI PORAZA u tri odlične utakmice

U nedjelju su seniorke Ženskog košarkaškog kluba Radost Čakovec odigrale zaostalu utakmicu u Ženskoj extra ligi protiv Vindije iz Varaždina i nakon velike borbe na žalost upisale poraz. Od početka utakmice igrala se čvrsta košarka s jedne i druge strane i nijedna ekipa nije lagano mogla postići koš što je rezultiralo time da su na poluvremenu sa samo 18 poena vodili (18:16).

U nastavku ista priča, igralo se koš za koš, borilo za svaku loptu, skakalo, zagrađivalo. Tek u posljednjoj četvrtini Vindi se uspio malo odvojiti i zadržati tu prednost do kraja.

Bez bolesnih i ozljeđenih Rodek, Obadić, Polanec, Janković i Kranjčec, ostatak ekipe (u pomoć nam je u posljednji tren priskočila Radiković) dao je sve od sebe i ‘poginuo na terenu’. Čestitke ekipama na požrtvovnoj i borbenoj tekmi. Idući vikend prema rasporedu je ALL STAR susret tako da su seniorke slobodne.

ŽENSKA EXTRA LIGA
ŽKK RADOST – ŽKK VINDI 43:51 (7:7; 11:9; 14:18; 11:17)
Sastav: Bašek 13, Škoda 10, Radiković 9, Hlebec 5, Mađar 4, Mikolaj Ma 2, Valkaj, Mikolaj Mi

Z-17 ŽKK RADOST – ŽKK PODRAVAC VIRJE 56:57 (20:15; 12:18; 12:4; 12:20)
Sastav: Škoda 22, Janković 11, Rodek 7, Valkaj 6, Novak 6, Rušnjak 4, Kasapović

Kadetkinje su u petak odigrale odgođenu utakmicu protiv Podravca koji do sada nema poraz i već je osigurao prolazak na poluzavršnicu. Iako su gošće došle bez najbolje igračice Ćurić, naše su im tijekom cijele utakmice odlično parirale, odnosno veći dio utakmice i vodile te pomalo nezasluženo na kraju izgubile.

Odlično su reagirale na postavljenu zonsku obranu s kojom inače imaju problema, a čvrstom obranom nisu dopustile gošćama lake poene. Samo nekoliko minuta prije kraja imale su Čakovčankei 10 poena prednosti, a tada se lakše ozljedila Nika Rodek. Gošće su to iskoristile i s nekoliko laganih zicera i tricom preuzele vodstvo. U posljednja dva napada nažalost nisu uspjeli zabiti za pobjedu.

Šteta, ali ako znamo da utakmicu Z-17 (2001. god) odigrali s puno mlađim sastavom (2-2002., 3-2004, 1-2006, 1-2007. god) možemo našim curama samo čestitati na odlično odigranoj utakmici!

Z-15 ŽKK RADOST – ŽKK VIROVITICA 36:57 (11:8; 8:8; 4:28; 13:13)
Sastav: Janković 16, Rušnjak 7, Kasapović 5, Buhin 4, Mikulić 2, Novak 2, Rešetar, Tomašić

U subotu su još jednom s vrlo pomlađenim sastavom i bez ozljeđene Nike Rodek odigrali vrlo dobru utakmicu protiv ekipe koja igra van konkurencije sa starijim igračicama. Ne možemo ne istaknuti da je ovo liga za igračice 2003. i ml, a naša ekipa je u sastavu imala jednu igračicu 2003., 2-2004, 1-2006, 4-2007. i tijekom cijelog prvog poluvremena vodili.

Probijale su naše, pogađale zicere, odigrale čvrstu obranu na duplo višim i jačim igračicama i natjerale ih na pogreške, zagrađivale, skakale… U drugom poluvremenu gošće su postavile zonsku obranu i zaustavile naše na samo 4 poena u 3. četvrtini. Odvojile su se na prednost koju više nisu uspjele stići. Čestitke protivnicama, ali i našima na odličnoj utakmici i borbi!