4. BOŽIĆNI KUP okupio 48 ekipa

Nogometna Škola Međimurje-Čakovec organizirala je protekli vikend 4. Božićni Kup 2017. Na turniru je sve ukupno nastupilo 48 ekipa iz 23 nogometne škole iz Hrvatske, Slovenije i Austrije: SK Sturm Graz, NK Drava Ptuj, NK Maribor, NŠ Mura, NK Radomlje, NK Lokomotiva Zagreb, NK Slaven Belupo, NK Varaždin, HNŠK Moslavina, NK Varteks Varaždin, NK Sloboda-ŠN Varaždin, ŠN Lumen Varaždin, NŠ Žuti Brijeg, NK Mladost Komet Prelog, ŠN For, ŠN Međimurec/Sloboda, ŠN Petica, ŠN Omladinac/Sloboda, ŠN Sveti Martin, ŠN Rudar Mursko Središće.

Turnir je bio organiziran u četiri dobne kategorije. Prvi dan turnira na teren su izašli dječaci rođeni 2008.g., kategorije U-9. Nakon četiri sata i 16 zanimljivih utakmica NK Varaždin je osvojio turnir porazivši u finalu NK Dravu iz Ptuja. Za treće mjesto utakmicu su odigrali NK Bregana i NK Slaven Belupo te je NK Bregana odnijela broncu iz Čakovca. Najbolji golman: Teo Serdarević (NK Varaždin), najbolji strijelac: Dani Pintarić (NK Varaždin), najbolji igrač: Dani Pintarić (NK Varaždin).

Prvi dan natjecanja završili su dječaci rođeni 2009.g. U konkurenciji 16 ekipa turnir je osvojio NK Maribor pobijedivši u finalu NK Dravu Ptuj. Za treće mjesto utakmicu su odigrali ŠN Lumen Varaždin i NK Lokomotiva Zagreb, a na kraju su brončanu medalju osvojili Varaždinci. Najbolji golman: Luka Voglar (NK Maribor), najbolji strijelac: Kai Primc (NK Drava Ptuj), najbolji igrač: Tim Jugović (NK Maribor).

Drugi dan je počeo turnirom za najmlađe dječake, rođene 2010.g. Turniru je nazočilo osam ekipa te je nakon četiri sata zanimljivih utakmica turnir osvojila ekipa ŠN Lumen Varaždin 1 pobijedivši u finalu NŠ Međimurje-Čakovec. U utješnoj utakmici za treće mjesto susreli su se ŠN Lumen Varaždin 2 i NK Mladost Komet iz Preloga koja je na kraju slavila u susretu i osvojila treće mjesto. Najbolji golman: Ino Gelo (NŠ Međimurje-Čakovec), najbolji strijelac: Saša Hirš (ŠN Lumen Varaždin), najbolji igrač: Ivan Babok (ŠN Lumen Varaždin).

Posljednji turnir odigrani je u popodnevno-večernjim satima u kategoriji U-10, dječaka rođenih 2007.g. U konkurenciji 16 ekipa turnir je osvojio je NK Slaven Belupo pobijedivši u finalu NK Dravu iz Ptuja. SK Sturm Graz osvojio je treće mjesto pobjedom nad NŠ Međimurje-Čakovec. Najbolji Golman: Matej Vitelić (NK Slaven Belupo), najbolji strijelac: Kiar Vertič (NK Drava Ptuj), najbolji igrač turnira: Fran Cmrk (NK Slaven Belupo).

Nogometna Škola Međimurje-Čakovec zahvaljuje svim ekipama na sudjelovanju na turniru. Također se zahvaljuju sponzorima koji su pomogli u organizaciji turnira: Pekara CRO-PEK Buzovec i Caffe Bar Casalatina.