1. HL ISTOK (Ž) Potop Šenkovčanki i Mihovljančanki kod STARR-a

Stolnoteniska polusezona je završila gostovanjem naših najboljih ekipa, Šenkovca i Mihovljana, kod vodećega STARR-a u Varaždinu. Te su utakmice trebale biti derbiji prvoga dijela prvenstva, ali od toga ništa, jer su mlade Varaždinke bile nadmoćne našim predstavnicama, pobijedivši jedne i druge s po 4:1.

Šenkovčanke su jedine prije posljednjeg, šestoga, kola uz STARR bile neporažene, ali su u finiš polusezone ušle s mnogo problema, jer je uz već otprije ozlijeđenu Maju Trupković, koja nije mogla igrati, probleme s bolnim leđima imala prva igračica Anja Novak. I zamalo su uspješno krenule u utakmicu, jer je Dina Ratajec u prvoj partiji povela 2:1 u setovima protiv Janje Matijašec, ali nije izdržala i izgubila s 3:2. Anja Novak, s otežanim kretanjem, u drugoj je partiji ozbiljniji otpor Bruni Borovec pružila tek u trećem setu, a u izjednačenoj trećoj partiji u porazu od 3:1 Tamara Vidović je protiv Ane Krupski dobila treći set. Tračak nade za Šenkovec pojavio se nakon pobjede Anje Novak i Tamare Vidović u igri parova, ali je i splasnuo nakon što je Anja zatim s 3:1, nakon dobivenoga prvog seta, izgubila od Matijašec pa su igračice STARR-a zasluženo slavile.

Matijašec je s dvije pobjede slomila i Mihovljančanke, za koje je počasnu pobjedu dobila Marta Cividini protiv Ane Krupski u trećoj partiji, a po set za Mihovljan još su upisale Dora Cividini protiv Borovec i Matijašec i par Dora i Marta Cividini protiv Borovec i Matijašec, koji je mogao proći i bolje, jer je izgubio u vrlo tijesnim setovima.

Mihovljančanke i Šenkovčanke su osim kod STARR-a u subotu gostovale kod GSTK Preloga i zabilježili uvjerljive pobjede od po 4:0. Od mladih Preločanki protiv Mihovljana jedan je set dobio jedino par Tonka Hozjak/Izidora Pongrac protiv kombinacije Nika Lukša/Hana Zadravec, dok su Pongrac od Dore Cividini, Hozjak od Zadravec i Vanja Čonkaš od Lukše izgubile s po 3:0.

Slično je bilo i u drugoj utakmici protiv Šenkovca u kojoj je jedan se opet dobio par, ali su s druge strane stola bile Dina Ratajec i Tamara Vidović. Hozjak protiv Marte Novak, Pongrac protiv Ratajec i Nika Burić protiv Vidović nisu bile ravnopravne pa su sve izgubile s po 3:0 i to s malo osvojenih poena. U završnom kolu dvije nove pobjede upisala je Požega, a Koprivnica i Kul Pong su bili slobodni.

Nakon ovakvih ishoda Šenkovec je i dalje ostao prijetnja nepobijeđenom STARR-u, Mihovljan i Požega su poravnati na trećem i četvrtom mjestu, a GSTK Prelog je bez ijedne pobjede na začelju tablice.

REZULTATI:
Požega – Vodovod 4:1
STARR – Šenkovec 4:1
(Matijašec – Ratajec 3:2 /11:7, 9:11, 6:11, 11:6, 11:2/, Borovec – A. Novak 3:0 /11:6, 11:7, 13:11/, A. Krupski – Vidović 3:1 /11:7, 11:9, 8:11, 11:8/, Borovec/Matijašec – A. Novak/Vidović 0:3 /8:11, 3:11, 4:11/, Matijašec – A. Novak 3:1 /10:12, 11:5, 12:10, 11:6/ – sudac: Boris Andročec, Varaždin)
GSTK Prelog – Mihovljan 0:4
(Pongrac – D. Cividini 0:3 /3:11, 1:11, 11:13/, Hozjak – Zadravec 0:3 /9:11, 7:11, 9:11/, Čonkaš – Lukša 0:3 /2:11, 4:11, 4:11/, Hozjak/Pongrac – Lukša/Zadravec 1:3 /3:11, 11:9, 8:11, 5:11/- sudac: Stanislav Sović, Kotoriba)
Požega – Lokomotiva 4:0
STARR – Mihovljan 4:1
(Matijašec – Zadravec 3:0 /11:1, 11:2, 11:6/, Borovec – D. Cividini 3:1 /11:5, 9:11, 11:4, 12:10/, A. Krupski – M. Cividini 1:3 /8:11, 2:11, 11:3, 7:11/, Borovec/Matijašec – D. Cividini/M. Cividini 3:1 /11:8, 11:13, 11:9, 11:9/, Matijašec – D. Cividini 3:1 /12:10, 5:11, 11:5, 11:7/ – sudac: Boris Andročec, Varaždin)
GSTK Prelog – Šenkovec 0:4
(Hozjak – M. Novak 0:3 /5:11, 5:11, 6:11/, Pongrac – Ratajec 0:3 /4:11, 4:11, 6:11/, Burić – Vidović 0:3 /3:11, 1:11, 1:11/, Hozjak/Pongrac – Ratajec/Vidović 1:3 /3:11, 11:5, 4:11, 8:11/ – sudac: Stanislav Sović, Kotoriba)