MEĐIMURJE SIGURNO, Poletu (SMnM) derbi pred 700 gledatelja

U 26. kolu 3. HNL istok Međimurje je pobijedilo u Čakovcu Marsoniju iz Slavonskog Broda 2:0 golovima Težaka u 34. minuti i Režića u 67. minuti. Čakovčani su nastavili svoj prvenstveni niz nepobjedivosti šestom pobjedom za redom uz gol – razliku 19:0 (Oriolik 1:0, Belišće 4:0, Bjelovar 4:0, Koprivnica 2:0, Bedem 6:0).

U prvom dijelu tvrda utakmica s malo prigoda. U 34. minuti Šimunić ubacuje s lijeve strane, Težak se našao u sredini sam ispred vratara Memovića koji je uspio dirati loptu, ali ne ju i zaustaviti. Čakovčani na poluvremenu imaju 1:0.

U drugom dijelu puno više prigoda Međimurja i gosti im nisu mogli parirati. U 67. minuti nakon kornera i loše procjene gostujućeg vratara Režić na drugoj stativi loptu glavom šalje u mrežu za 2:0. Imala je naša ekipa do kraja susreta više izglednih prigoda, no istaknuo se gostujući vratar.

Do kraja prvenstva još su četiri kola. U ovome kolu Varaždin je kod kuće pobijedio Croatiju Đakovo 1:0 golom Nikole Šafarića pa je Međimurje kao lider i dalje u prednosti od četiri boda. I dalje je najveće pitanje licenca Međimurja i mogućnost igranja u 2. HNL. U klubu rješavaju sve potrebno uz žalbeni postupak, a 20. svibnja bi trebalo biti poznato hoće li naš klub imati licencu za viši rang ili ne.

Strijelac prvog gola Karlo Težak

3. HNL istok: Međimurje – Marsonia 2:0.

MŽNL: Poletu (SMnM) derbi pred 700 gledatelja

U Jurovcu je odigran veliki susjedski derbi u kojemu je Polet Sveti Martin na Muri pred 700 gledatelja pobijedio Rudara iz Murskog Središća 4:0. Poluvrijeme je bilo 1:0, a gosti su si sami dali pogodak, odnosno Vuri u 43. minuti. Golom Barata domaćin u 61. minuti ima 2:0. Bobičanec je strijelac trećeg gola u 83. minuti i četvrtog iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Sigurna pobjeda Poleta (SMnM) pred 700 gledatelja

U Ludbregu je Podravina pobijedila Slogu Čakovec 6:1. Već je na poluvremenu bilo 4:0. Fučko je bio jedini strijelac za slogaše.

MŽNL Čakovec – Varaždin: subota Polet (SMnM) – Rudar 4:0, Podravina – Sloga (Č) 6:1, nedjelja u 17:00 sati Pušćine – Nedeljanec, Varteks – Sloboda (S), Jalžabet – Mladost Komet, Novi Marof – Međimurec, Plitvica (G) – Nedelišće, Zadrugar – Zelengaj.

1. ŽNL: Bez pobjednika u Novom Selu Rok

U Novom Selu Rok su Omladinac i Spartak odigrali 3:3. Poluvrijeme je bilo 1:2.

Miroljubivo u Novom Selu Rok

Hodošan je bio siguran protiv Mladosti (I) 4:0 s tri gola u prvom dijelu i jednim u drugom.

1. ŽNL: subota Omladinac (NSR) – Spartak 3:3, Hodošan – Mladost (I) 4:0, nedjelja u 17:00 sati Mladost (Pal.) – Centrometal, Dinamo (D) – Naprijed, Mladost (SM) – Galeb, Trnava – Polet (P), BSK – Graničar (K), Jedinstvo (GM) – Sloga (Š).

2. ŽNL skupina A: Domaća pobjeda Bratstva (SV)

U jedinom subotnjem susretu domaća pobjeda Bratstva u Savskoj Vesi nad Borcem iz Turčišća 2:0. Prvi gol za domaćine postignuo je Ivan Ričko u 25. minuti iz slobodnog udarca, zahvaljujemo na videu ovog gola. U drugom dijelu još jedan gol za potvrdu pobjede domaćina.

2. ŽNL skupina A: subota Bratstvo (SV) – Borac PMP 2:0, nedjelja u 17:00 sati Jedinstvo (NSD) – Dinamo (P), Dubravčan – Croatia, Dubrava – Podturen, Drava (DM) – ČSK, Mladost (D) – Kraljevčan 38, Budućnost (M) – Omladinac (DS), Strahoninec – Vidovčan.

2. ŽNL skupina B: Dva miroljubiva susjedska derbija

Vučetinec i Venera odigrali su 1:1 s golom gostiju u prvom dijelu i domaćina u drugom.

Omladinac (M) i Šenkovec odigrali su 2:2. I poluvrijeme je bilo neriješeno 1:1.

2. ŽNL skupina B: subota Omladinac (M) – Šenkovec 2:2, Vučetinec – Venera PMP 1:1, nedjelja u 17:00 sati Zasadbreg 77 – Donji Koncovčak, Hajduk (B) – Mali Mihaljevec, Sloboda (M) – Bratstvo (J), Sokol – Plavi (Pek.), Pobjeda – Trnovec i Mura – Hajduk Vindija (Š).

3. ŽNL: Petarda Budućnosti (P)

U susretu posljednje i prve ekipe Napredak je očekivano poražen od Budućnosti (P) 0:5 s tri gola u prvom dijelu i dva u drugom.

3. ŽNL: subota Napredak – Budućnost (P) 0:5, nedjelja u 17:00 sati Mladost (S) – Draškovec-Geothermae, Borac (DH) – Otok, Torpedo – Radnički i Jadran – Parag. Bratstvo (P) i Drava (K) su slobodni.