Badmintonaši Međimurja brončani na Balkanskom prvenstvu

Članovi Badmintonskog kluba Međimurje, najbolji junior i juniorski reprezentativac Hrvatske Luka Grubić te kadeti i članovi kadetske reprezentacije Hrvatske Borna Vadlja i Luka Črep uspješno su sudjelovali na međunarodnom kampu Novi Sad 2016. u organizaciji Srbijanskog badmintonskog saveza u Novom Sadu od 20. do 28. kolovoza.

U Novom Sadu od 26. do 28. kolovoza u organizaciji Srbijanskog badmintnskog Saveza održano je ekipno i pojedinačno Balkansko prvenstvo 2016. za kadete u15 na kojem je nastupilo šest reprezentacija (Srbija, Turska, Rumunjska, Grčka , Bugarska i Hrvatska).

Za kadetsku reprezentaciju uspješno su nastupili naši igrači Borna Vadlja i Luka Črep. Sastav kadetske reprezentacije: Borna Vadlja, Luka Črep, Ivan Gotesman, Josip Buchberger, Ira Misir, Ira Martinuš, Barbara Janičć i Leda Dominić pod vodstvom izbornika Ratka Galjera. Igralo su mješovite ekipe: muški i ženski singl, muski i ženski par te mješoviti par.

Borna Vadlja i Luka Črep u dresu reprezentacije

Naša kadetska reprezentacija je u skupini B prvo poražena od domaćina Srbije 4:1, a u drugom meču pobijedila Rumunjsku 3:2, a odlučujući pobjednički bod donio je Borna Vadlja pobjedom u singlu.

U polufinalu Hrvatska je glatko izgubila od Turske 3:0 i tako osvojila brončanu medalju. Naslov prvaka Balkana osvojila je domaća ekipa Srbije pobjedivši u finalu Tursku 3:2.

U pojedinačnom dijelu naš Borna Vadlja izgubio je u 2. kolu od domaćeg igrača Matija Cupara 2:0, a Luka Črep je izgubio u 1. kolu od grčkog igrača 2:0. U konkurenciji parova Borna i Luka izgubili su u četvrtfinalu od 1. nositelja turskog para. Čestitke našim mladim igračima na uspješnom nastupu za reprezentaciju Hrvatske.

Uspješni veterani u Velikoj Gorici

U subotu u Gradskoj dvorani V. Gorica u organizaciji BK V. Gorica održan je 2. Savezni turnir HK-a 2016 za veterane. Na turniru je nastupilo je 26 najboljih igrača i igračica iz 7 klubova Hrvatske Među njima uspješno je nastupila veteranska ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom glavnog trenera i igrača Danijela Zadravca.

U konkurenciji veterana +35 prvo mjesto osvojio je Antonio Lovrić. Naš Danijel Zadravec osvojio je treće mjesto i brončanu medalju, a Nikola Šoštarić 9. mjesto. U konkurenciji veteranki +35 prvo mjesto osvojila je Lidija Petrinović, a naša Bisera Zadravec osvojila je treće mjesto i brončanu medalju.

U konkurenciji muških parova veterana +35 prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je naš par Danijel Zadravec / Nikola Šoštarić. U konkurenciji mješovitih parova +35 prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je naš par Danijel Zadravec / Bisera Zadravec.

U konkurenciji veterana +45 prvo mjesto osvojio je Marjan Vugrinec. Rezultati naših: 8. Filip Vadlja i 10. Rajko Bel. U konkurenciji muških parova veterana +45 prvo mjesto osvojio je Sandi Šaban / Nikica Šikić. Naš par Filip Vadlja / Rajko Bel osvojio je 4. mjesto.

Badmintonski klub Međimurje Čakovec vrši upise novih mladih članova

Badmintonski klub Međimurje Čakovec vrši upise novih mladih članova kluba od 5. rujna. Upisati se mogu dječaci i djevojčice rođeni 2009. godine i stariji (do rođ. 2001.godine).

Informacije i upisi mogući su kod tajnika i trenera Tomislava Grubića na gsm: 098 241 230 te na treninzima u dvorani II. OŠ Čakovec ponedjeljkom od 19.00 do 20.15, srijedom od 18:00 do 19:00 i petkom od 17.00 do 18.00 sati. Primamo upite za rekreaciju badminton kod tajnika na 098 241 230.