Podjela bodova za kraj

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici sezone 2015/2016 II. HRL-sjever MRK Čakovec i RK Požega su prijateljski podijelili bodove. Većim dijelom utakmice su dominirali domaći rukometaši, iako su nastupali bez jedinog kružnog napadača Sklepića, kao i bez, od ranije ozlijeđenog, Horvatića.

Po tko zna koji put osim sa suparnikom morali su se nositi i s izuzetno lošim suđenjem. Na njihovu žalost, sredinom prvog dijela, ozljeđuje se i Sermek. Na poluvremenu je ipak +4 za domaćine, usprkos brojnim nerealiziranim ‘zicerima’. Sve do sredine drugog dijela pobjeda Čakovčana se čini izvjesnom.

Međutim, niz neočekivanih dešavanja komplicira situaciju. Prvo Belić ozlijeđen napušta igru. Ubrzo i kapetan momčadi, Balog, izlazi, zbog bolova u leđima. Slijedi treće, potpuno nezasluženo, isključenje ponajboljeg pojedinca susreta, Marka Peteka i MRK ‘Čakovec’ je posljednjih desetak minuta prisiljen igrati s neiskusnim mladićima (Gradišćaj, Dvanajščak, Toplek).

Požega koristi situaciju, preokreće rezultat i u posljednju minutu utakmice ulaze s prednošću od +2 (26:24). Ipak, mladići Čakovca se ne predaju i uspijevaju izjednačiti i zasluženo osvojiti bod rezultatom 26:26. Time su čakovečki rukometaši, usprkos brojnim poteškoćama tijekom prvenstva, osvojili visoko 4. mjesto u prvoj godini nastupa u II. ligi.

Za MRK ‘Čakovec’ igrali su: Petek Marko (6), Petek Nikola (2), Belić Mario (5), Škrobar Vedran (3), Balog Igor (4), Sermek Luka (1), Krajner Igor (3), Dvanajščak Bruno (1), Gradišćaj Filip, Toplek Vjeran (1) te vratari Horvat Ivan, Hajdarović Nikola i Pintarić Lovro. Trener: Kuček Saša.