Minimalno slavlje rukometašica Zrinskog

Rukometašice Zrinskog u prvenstvenom susretu prve lige pobijedile su Dugo Selo 25:24. Vrlo loše Čakovčanke ulaze u susret i u 12. minuti je čak 3:8 za gošće. Nakon početnog šoka Zrinski se približava korak po korak i u 23. minuti je 11:12. Gošće ne posustaju i na poluvremenu je 14:16.

U nastavku izjednačena igra i u 38. minuti na semaforu je 19:19. Nakon 19:20 mini serija tri čakovečka gola za 22:20. U 51. minuti je opet poravnato kod 23:23. Stela Posavec i Tena Horvat s dva gola donose Zrinskom prednost 25:23, gošće još jednim glom smanjuju na konačnih 25:24.

Kod Čakovčanki najefikasnija je bila Stela Posavec s 11 golova, Ana – Maria Gavrić 4, Car i Horvat 3, Paula Posavec i Resman 2. Na golu 6 obrana Teje Ivačić.

U drugoligaškom rangu Čakovec je bio bolji od Broda 25:21.

Pobjeda rukometašica Preloga

Odigrano je prvo kolo drugog dijela 3. Hrvatske rukometne lige za žene u kojem su se sastale ekipe Ludbrega i Preloga. Od početka utakmice čvrsta igra obje ekipe u kojem su se bolje snašle gostujuće igračice.

Domaće igračice krenule su nervozno u utakmicu, bez dovoljno kombinatorike u napadu, a rezultat takve igre u 18 minuti susreta je bio 6:9. Nakon toga slijedi minuta odmora domaće ekipe i promjena koncepcije igre, ali gošće iz Prelog i dalje vode ritam utakmice i poluvrijeme 10:13 za igračice ŽRK Prelog.

Nakon dogovora pod poluvremenom utakmice igračice Preloga u drugi dio kreću još odlučnije i rezultat takve igre u 40. minuti je vodstvo gostujućih igračica od 13:18.

Nakon toga stupa na snagu čudan sudački kriterij gdje igračice ŽRK Preloga za svaki prekršaj dobivaju 2 minute, u zadnjih 20 minuta 16 minuta bez jedne ili više igračica. Unatoč svim nedaćama cure se i dalje bore i na kraju zasluženo pobjeđuju ŽRK Ludbreg – ŽRK Prelog 21:22.

Za ŽRK Prelog nastupale su: Petra Markač, Dora Lipić ,Doria Gosarić, Maja Martinčević, Snježana Vojković, Elena Martinčević, Ines Sraka, Viktorija Mikloška, Mirela Belić, Sara Kos, Viktorija Gašparić, Manuela Komorski, Magdalena Prugović, Lorena Palačić. Trener: Dubravko Hozjak.

Uspješni Zrinski 2 i Nedelišće

U trećeligaškom rangu rukometašica slavio je i Zrinski 2 na gostovanju kod Velikog Trojstva 26:23. Poluvrijeme je bilo 12:11. U nedjelju Zrinski 3 dočekuje Koku 2 od 17:00 sati. Kod rukometaša Nedelišće je u petak pobijedilo u gostima Golu 34:24. Na poluvremenu je naša ekipa imala prednost 12:10.